Erdoğan: Son 9 günde Türkiye’ye karşı her türlü çirkinlik sergilendiArtı Gerçek

Erdoğan Kayseri'de konuştu.


Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Suriye'de ateşkes ilan edilen sınır ötesi askeri harekata ilişkin konuşarak "Son 9 günde Türkiye’ye karşı her türlü çirkinlik sergilendi." dedi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, Kayseri'de düzenlenen toplu açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasından satır başları şöyle:

Bu önemli günlerde Kayseri'den yükselen kararlılık sesi tüm dünyada yankılanıyor. Bir kez daha "Ya İstiklal ya ölüm" dedik. Soruyorum; hangi çılgın bize zincir vuracakmış? Soruyorum, terör örgütleri mi bize zincir vuracakmış, terör örgütleriyle koyun koyuna yatanlar mı bize zincir vuracakmış, ellerinde yüz binlerce masumun kanı olanlar mı bize zincir vuracakmış? Anlaşılan o ki bunlar Türk milletini tanımıyorlar ama tanıyacaklar. Ya efendice tanıyacaklar ya da derslerini ala ala tanıyacaklar.

Baktık sınır tehdit altında kolları sıvadık. Harekat başladığı günden beri tuhaf tepkiler sergileniyor. Maalesef son 9 günde ülkemize karşı her türlü çirkinlik sergilendi. Yüzlerdeki maskeler düştüğü için kimin kim olduğunu gördük. Halbuki yaptığımız iş net. Sınırımızdaki terör koridoruna izin vermeyeceğiz. Böyle bir ortamda beklentimiz, teröre karşı samimi duruş sahibi herkesin bize destek olmasıdır. Biz sahada ne kadar kararlıysak diplomasi yollarında da o derece esnek olduk. Terör örgütüyle masaya oturacak kadar alçalmadık. Bir devlet terör örgütü ile masaya oturmaz. Birileri oturuyor, varsın otursunlar.

Olursa olur, olmazsa 120 saatin bittiği dakika kaldığımız yerden devam eder, teröristlerin başını ezmeyi sürdürürüz. Dün Trump'la görüştüm, Salı günü de Rusya'da Putin'le görüşeceğim. Ardından yolumuza devam edeceğiz. Türkiye, en başından beri ortaya koyduğu şartlardan en küçük bir sapma göstermemiştir. Şayet ülkemize verilen sözler tutulmazsa geçmişte olduğu gibi beklemeyecek, verdiğimiz süre bittiği an harekata devam edeceğiz. İnşallah bu bayrak inmeyecek, inşallah bu ezan susmayacak, bu devlet hep payidar olacak, bu millet hep özgür yaşayacak.

BAĞLANTILI HABERLER