'Erik Dalı Gevrektir' mahkemelik olduArtı Gerçek

Düğün salonlarının vazgeçilmezi Ömer Faruk Bostan'ın 'Erik Dalı Gevrektir' şarkısı, Bostan'ın yapımcısıyla arasında çıkan tartışma sonrasında mahkemelik oldu.


360 milyon kez izlenen 'Erik Dalı Gevrektir' şarkısı yapımcısı ile şarkıyı söyleyen Ömer Faruk Bostan'ın arasını açtı. Rekor izlemeye ulaşan Erik Dalı şarkısının kullanıldığı yüzlerce toplu dans videoları çekildi. Sözlerini 30 yıl önce hayatını kaybeden Kadir Türen'in yazdığı şarkı patlayınca kazanılan para şarkıcı ile yapımcıyı karşı karşıya getirdi. 

Bostan, şarkının bu kadar tıklanıp kendisine para kazandıracağını ümit etmediği için, zamanında belli ki şarkının tüm haklarını yapımcıya vermiş. Şarkı patlayınca 'Hakkımı isterim, hadi kazancı paylaşalım' diye kıvranıp duruyor.

Sabah Gazetesi'nden Hakan Uç bu konuyu köşesine taşıdı:

“Erik Dalı Gevrektir ile düğün ve eğlencelerimize giren Ömer Faruk Bostan, geçtiğimiz günlerde yapımcısına sitem etti. Önce durumu araştırdım. Malum şarkının videosu 360 milyon kez izlendi. Bu bir rekor. Bu şarkı ile düğün videosu çeken bir grup bile 10 milyon kez izlendi. Sözlerini 30 yıl önce hayatını kaybeden Kadir Türen'in yazdığı şarkı içimize öyle işledi ki... Şimdi konuya dönecek olursak... Yapımcı ile şarkıcı arasında mahkemeye taşınan bir husumet doğdu.