ARTI GERÇEK-Artı TV Programcısıgazeteci yazar Erk Acarer dün akşam yaşadığı Almanya’nın Berlin kentindeki evinde bıçaklı ve yumruklu saldırıya uğradı. İlk yaptığı açıklamada kafasında şişikler olduğunu ve müşahadeye alındığını belirten Acarer, bu sabah bir video yayınlayarak sağlık durumuna ilişkin bilgi verdi. Mesajında, saldırganların kim olduğunu bildiğini de açıklayan Acarer, “’10 bin dolar nerede? sorusunun cevabı işte tam burada bir yerdedir. Kamu malının silah tüccarları hemen yanı başımızdadır” ifadelerini kullandı.


Mesajında “Bilin ki elimden geldiğince ne Berkin Elvan’ın ne Nihat Kazanhan’ın ahını sahipsiz bırakmayacağım. Bu ülkede açlıktan ve soğuktan uyuyamayan çocuklar yarattınız” ifadelerini kullanan Acarer, ”Elinizden geleni ardınıza koymayın ama bilin ki hesabını sormaya devam edeceğiz. Bilin ki hesabı kapayan da biz olacağız” diye ekledi.

Acarer’in Twitter hesabından yayınladığı video mesajı şöyle:

“Herkese selamlar, biraz şeklimiz değişti ama düzelecekmiş. Hastaneden eve yeni döndüm. Başımdaki iki bölgede kırıktan şüphelendikleri için müşahade altında tuttular ama korktukları gibi olmadı.

Açıklamalardaki gibi oturduğum binanın müşterek avlusunda silahlı 3 kişinin saldırısına uğradım. Saldırganlardan biri ‘Yazmayacaksın lan’ diye bağırıyordu. Olay sırasında tanıklar çok fazla arttığı için silah kullanamadılar. Bu, İslamcı, faşist AKP ve MHP iktidarına karşı yazdığım ve söylediğim her şeyin doğru olduğunun bir ispatıdır ve sağlamasıdır. Somut olarak da failler konusunda fikrim ve bilgim elbette var. Güvenlik güçleri ‘Birkaç gün isim, grup verme, işimiz zorlaşır, çember genişler’ dediler. Ama “10 bin dolar nerede?” sorusunun cevabı işte tam burada bir yerdedir. Kamu malının silah tüccarları hemen yanı başımızdadır.


Şunu söyleyeyim ki; hiçbir şeyi anlayamamışlar. Zira biz kendimiz rahat edelim diye değil, çocuklarımızın rahat etmesi için yola çıktık, bu yüzden gazetecilik yapıyoruz. Bilin ki elimden geldiğince ne Berkin Elvan’ın ne Nihat Kazanhan’ın ahını sahipsiz bırakmayacağım. Bu ülkede açlıktan ve soğuktan uyuyamayan çocuklar yarattınız. Bu nedenle biz uyuyan çocuklarımızın üstünü örtmeye bile utanır hale geldik.

Sevgili dostlarıma, okurlarıma, aileme teşekkürü bir borç bilirim. Mesajlara elimden geldiğince döneceğim. Şimdi daha sert olma zamanıdır. Elinizden geleni ardınıza koymayın ama bilin ki hesabını sormaya devam edeceğiz. Bilin ki hesabı kapayan da biz olacağız.”