ARTI GERÇEK- Almanya’nın başkenti Berlin’de yaşayan gazeteci ve ARTI TV programcısı Erk Acarer, evinin bahçesine “Sen bekle” yazılı tehdit mesajı bırakıldığını duyurdu.

Acarer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, dün akşam evinin bahçesinde “Sen bekle” yazılı kağıt ile pişmiş yumurta bırakıldığını, sabah saatlerinde polisin kendisine bilgi verdiğini kaydetti.

Acarer, kendisine yönelik bir saldırıdan Alman hükümetinin de sorumlu olduğunu kaydederek: “Başıma gelecek herhangi bir yeni olaydan AKP-MHP iktidarı, çeteleri ile tedbirler konusunda atıl kaldığını düşündüğüm Alman hükümeti sorumlu olacak” ifadelerini kullandı.

'SADECE BEN DEĞİL, BU GÖZDAĞI TÜM TOPLUMA, BÜTÜN MUHALİFLERE VE GAZETECİLERE VERİLİYOR'

Saldırının ardından Almanya yetkililerinin güvenlik önlemleri almasına rağmen tehdit notu gönderilmesini sorduğumuz Acarer, son gelişmenin endişe yarattığını belirterek, "Bu işin peşini bırakmayacaklarını gösteriyor bu mesaj. Ama bizim bunlardan ötürü bir sıkıntımız veya korkumuz yok" ifadelerini kullandı.

Son tehdidin ardından emniyet görevlileri ile alınan önlemler konusunda görüştüğünü söyleyen Acarer, 7 Temmuz'daki saldırı ile ilgili dosyanın savcılığa intikal ettiğini fakat henüz somut bir şey elde edilemediği bilgisini verdi. 

Acarer, yaşananların sadece kendisine yönelik olmadığını kaydederek, "Sadece ben değil, bu gözdağı tüm topluma, bütün muhaliflere ve gazetecilere veriliyor" dedi.

'KAMU MALININ SİLAH TÜCCARLARI HEMEN YANI BAŞIMIZDADIR'

Erk Acarer, 7 Temmuz’da da yine Almanya’nın Berlin kentinde bulunan evinin bahçesinde üç kişinin yumruklu ve bıçaklı saldırısına uğramıştı. 

Saldırı sonrasında bir video mesaj yayınlayan Acarer "Açıklamalardaki gibi oturduğum binanın müşterek avlusunda silahlı 3 kişinin saldırısına uğradım. Saldırganlardan biri ‘Yazmayacaksın lan’ diye bağırıyordu. Olay sırasında tanıklar çok fazla arttığı için silah kullanamadılar. Bu, İslamcı, faşist AKP ve MHP iktidarına karşı yazdığım ve söylediğim her şeyin doğru olduğunun bir ispatıdır ve sağlamasıdır. Somut olarak da failler konusunda fikrim ve bilgim elbette var. Güvenlik güçleri ‘Birkaç gün isim, grup verme, işimiz zorlaşır, çember genişler’ dediler. Ama “10 bin dolar nerede?” sorusunun cevabı işte tam burada bir yerdedir. Kamu malının silah tüccarları hemen yanı başımızdadır." demişti.