CHP'den ihraç edilen ve bağımsız Ardahan Milletvekili olarak Meclis'te bulunan Öztürk Yılmaz, 20 Temmuz'da kurduğu Yenilik Partisi'nin, 9 Ağustos'ta yapılan Kurucular Kurulu ilk toplantısında oy birliğiyle Yenilik Partisi'nin Genel Başkanı seçildi.

    

Yılmaz, Merkez Başkanlık Kurulu yönetim kadrosunun bu hafta içinde belirlenip kamuoyu ile paylaşılacağını söyledi.

'İLK SEÇİMDE İKTİDAR OLACAĞIZ'

Yenilik Partisi’nin Türkiye’de yapılmayanı yapacağını, söylenmeyeni söyleyeceğini ve kararlı bir duruş sergileyeceğini belirten Yılmaz, partisinin başlayan bu yeni dönemin ruhuna uygun şekilde parti tüzüğüne her kademe için yüzde 50 kadın, erkek eşitliği konulduğunu, ayrıca gençlerin en önde olacaklarını ifade ederek “Yenilik Partisi kadın ve gençlik devrimi yaparak ilk seçimde iktidar olacaktır” dedi.

Yılmaz, sözlerine şöyle devam etti:

"Sözün bittiği noktadayız. Mevcut ittifaklar partilerin fikirsel farklılıklarını ortadan kaldırdı. Partilerin adları farklı fakat davranış kalıpları, siyaset yapma biçimleri aynı. İki ittifakın birbirinden farklı olan tek yanı adlarıdır. Diğer her şey birbirinin aynısı, hatta karbon kopyasıdır.

Bu ittifaklar sisteminde yer almak, birinin diğerinden hiçbir farkı kalmayan bu çarpık düzenin bir parçası olmak anlamına gelecektir. Bu nedenle biz ittifakı milletle yapacağız. Milletin dışında bir iradeyi tanımıyoruz. Yenilik Partisi Türkiye’ de değişim isteyen her kesimin ortak adresi olacak ve Türkiye çapında bir halk hareketine dönüşecektir. Artık yeni bir dönem başlayacaktır. Kurgulu ve kukla siyaset yapma dönemi sona erecektir. Bu çerçevede kısa bir süre içerisinde eşimle birlikte Anadolu’nun en ücra köşesinden bu uyanış ve dirilişin fitilini ateşleyeceğiz. Ya başaracağız ya başaracağız."