Kalabalık düğün, nişan, taziye gibi organizasyonların dışarıda bile olsa tehlikeli olduğunu vurgulayan Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek, eylül ayına kadar kalabalıklardan uzak durulması konusunda uyarıda bulundu.

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Serap Şimşek, salgında gelinen son duruma ilişkin bilgilendirmede bulundu. Türkiye'deki aşılamanın 'sağlık çalışanlarının dünyanın hiç bir yerinde görülemeyecek fedakarlığı' sayesinde çok iyi gittiğini söyleyen Prof. Şimşek, salgının bitmediğini hatırlattı.

Prof. Şimşek, "Etkili aşılarla yeterli aşılama olmadan bitmeyecek, binlerce ölümle sonuçlanan yeni pikler olabilir. Eylüle kadar, kalabalıklardan uzak durmalıyız" diye yazdı.
"Kalabalık düğün, nişan, taziye, toplantı, piknik, yemek, eğlence vs vs dışarıda bile olsa çok riskli. Hele ki ülkemizde de büyük ihtimalle yayılmakta olan delta varyantının bulaşıcılığını düşününce çok daha tehlikeli" diyen Prof. Şimşek, "Kalabalık ortamda bulunmak zorundaysanız maskenizi çıkarmayın" uyarısında bulundu.