ARTI GERÇEK- Milletvekilliği düşürüldükten sonra tutuklanan HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun oğlu Salih Gergerlioğlu, Artı TV'de Erk Acarer'in sunduğu Haber Peşinde programına katıldı. Babasının cezaevindeki sağlığı ve moralinin gayet iyi olduğunu söyleyen Salih Gergerlioğlu, "Halkın desteğini hissettiğini belirtiyor. Kendisi, 'resmi olarak vekilliğimi düşürmüş olabilirler, halkın kalbinde ben vekilliğimi sürdürüyorum' diyor" şeklinde konuştu.

Salih Gergerlioğlu, babası Ömer Faruk Gergerlioğlu'nun yeni mesajlarını da Artı TV ekranlarında paylaştı.

'İKTİDAR VE MUHALEFETİN SESSİZ KALAN KISMI, DEMOKRASİYİ AĞZINA ALMASIN'

Gergerlioğlu'nun mesajları şöyle:

"Şiir okundu diye hapse atılanların iktidarında bir haber rt etti diye bir vekil hapse atıldı. İktidar ve muhalefetin sessiz kalan kısmı, demokrasi ve hukuku bir daha ağzına almasın.

Darp edilerek getirildiğim, yolda hakaret gördüğüm polis aracı, polis arkadaşları arabadakilere 'Bravo iyi iş çıkardınız' diyolardı. Ancak hukuk önünde hesap vereceklerdi."

ALİ EDİZER HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULACAK

Salih Gergerlioğlu, "Demirtaş ve Gergerlioğlu'na İslam hükümlerine göre muamele edilseydi, hiçbiri yaşamıyor olurdu" ifadelerini kullanan Ali Edizer hakkında avukatları aracılığıyla suç duyurusunda bulunulacağını belirtti. "Hukuk önünde herkes tek tek hesap verir" diyen Salih Gergerlioğlu, babasının gözaltı aracında maruz kaldığı muameleye ilişkin de parti aracılığıyla bir suç duyurusunda bulunulacağını söyledi.