'Görülmüştür' yakında vizyondaArtı Gerçek

Serhat Karaaslan'ın hem senaryosunu yazdığı hem de yönettiği bol ödüllü filmi 'Görülmüştür' 20 Eylül 2019'da vizyona girecek.


Filmin oyuncu kadrosunda Berkay Ateş, Saadet Işıl Aksoy, İpek Türktan Kaynak, Füsun Demirel, Erdem Şenocak, Müfit Kayacan, Banu Fotocan'ın yer alıyor.

Uluslararası Prömiyer gösterimini 54.Karlovy Vary Film Festivali'nde yapan Görülmüştür burada FEDEORA Film Eleştirmenleri tarafından verilen En İyi Film Ödülü'nü kazanmıştı.

38. İstanbul Film Festivali'nde En İyi Senaryo (Serhat karaaslan), En İyi Kurgu (Ali Aga) ödüllerinin de sahibi oldu. 30. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde Onat Kutlar En İyi Senaryo ödülüne layık görüldü. Filmin başrol oyunucusu Berkay Ateş, En İyi Erkek Oyuncu seçilirken, Füsun Demirel ise En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Siyad  En İyi Film ödülüne de layık görülen film yakında izleyici karşısına çıkacak.

Görülmüştür ayrıca 13-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek İF İstanbul Bağımsız Filmler Festivali ve 23-29 Eylül 2019 tarihleri arasında düzenlenecek olan Adana Altın Koza Film Festivali'nin ulusal yarışma bölümlerinde yer alacak.

Film, fotoğrafta   gördüğü   bir   kadını   takıntı   haline   getiren   genç   bir adamın   hikayesini   konu ediniyor: Zakir,   bir   cezaevinde   mektup   okuma komisyonunda   çalışmaktadır. Hükümlülere  gelen mektupları okumakla görevlidir. Mektupları kontrol ettiği birgün, mektubun birinden çıkan bir fotoğraf Zakir’in dikkatini çeker. Fotoğraf, Selma adındaki genç ve güzel bir kadına aittir. Genç adam çok etkilendiği bu fotoğrafı çalmaya karar verir. Ancak bir süre sonra olay basit bir hırsızlık olarak kalmaz. Selma zamanla Zakir için bir takıntı haline gelir. (HABER MERKEZİ)

 

BAĞLANTILI HABERLER