Halk TV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, gazeteciler Şirin Payzın, Emin Çapa ve Barış Terkoğlu ile ekrana gelen "Sözüm Var" adlı programa Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından yayın durdurma cezası verildiğini duyurdu.

HDP Batman Milletvekili Mehmet Rüştü Tiryaki'nin bir programda 'Sayın Öcalan' ifadesini kullanması gerekçe gösterilen cezayı HalkTV Yönetim Kurulu Başkanı Cafer Mahiroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla açıkladı. Mahiroğlu konuya ilişkin şu mesajı paylaştı:

"Halk TV'de bu akşam yine RTÜK belgeseli izleyeceksiniz. 3 program durdurma kararını uygulayacağız. Döngüye bağladığınız haksız cezalarla bizi yok etmeye çalışıyorsunuz. Evet, maddi bedeli çok yüksek ama Türk halkının geleceği benim için bu bedelden çok daha değerli. #susmayacaģiz"

PAYZIN: HALK TV KARARMASIN

Programın moderatörlüğünü üstlenen gazeteci Şirin Payzın da cezaya rağmen Halk TV'yi izlemeye davet ederek şu ifadeleri kullandı:

 "Akşam #halktv izleyin. Sözüm Var Yok !yerimize ceza diye belgesel koyuyorlar .. Belgesel yapımcılarına da böylelikle hakaret etmiş oluyorlar.. Halktv bu akşam ekranınızda açık olsun Halktv kararmasın ! aydınlık günler için hep beraber"