Iğdır’da 1,5 yıldır 11 yaşındaki kızını cinsel istismara maruz bırakan M.B., isimli erkek, babasının ihbarı üzerine gözaltına alınarak tutuklandı.

Iğdır’da 11 yaşındaki kızına yaklaşık bir buçuk yıldır cinsel istismarda bulunduğu belirtilen M.B. (38), babası R.B. tarafından suçüstü yakalandı. Daha sonra R.B., 4 yıl önce eşinden boşanan ve mahkeme kararıyla yanına aldığı 2 kızıyla birlikte yaşayan oğlu M.B. ile tartıştı.

TEHDİT ETTİ

Tartışma sırasında M.B.'nin, babası R.B. ile 11 yaşındaki kızına şiddet uyguladığı, ardından da "Ben işe gidiyorum, birine söylerseniz sizi öldürürüm" diyerek tehdit ettiği belirtildi. R.B., yaşananlardan sonra polisi arayarak oğlunu ihbar etti.

İhbar üzerine eve gelen polisler, 11 yaşındaki kızın dedesinin iddiasını doğrulaması üzerine M.B.'yi gözaltına aldı. M.B., polis tarafından sorgulanmak üzere emniyete götürülürken, 2 kızı ise koruma altına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından M.B., adliyeye sevk edildi. Mahkemeye çıkarılan, hakkındaki iddiaları reddeden M.B., tutuklanarak cezaevine gönderildi.