ARTI GERÇEK- Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi yaptığı yazılı açıklama ile, 2021 yılında hiç sağlıkçı ataması yapılmadığını ifade ederek, “Sağlık Bakanlığı tarafından önerildikten sonra Dünya Sağlık Örgütü 2021 yılını Sağlıkçı yılı ilan etmişti. Ancak Türkiye’de 2021 sağlıkçılar için kara bir yıl oldu. 740bin sağlıkçı 11 aydır atama bekliyor” diye konuştu. 

'BAKANLIK SAĞLIKÇILARI UNUTTU'

CHP’li Akkuş İlgezdi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 2 Temmuz’da “2-3 ay içinde geniş geniş birçok programı içeren bir atama yapıyor olacağız” dediğini hatırlatarak, “Bakanın 2- 3 ayı sağlıkçılar için bir türlü gelemedi. Bu hafta bakanlık 1 kameraman, 1 grafiker, 1 programcı, 2 büro personeli için ilan açtı. Sağlık Bakanlığı sağlıkçıları unuttu” açıklamasını yaptı.  

-CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi

“Ülkemizde büyük emeklerle vererek yetiştirdiğimiz sağlık çalışanlarımız atanamadığı için, başta Kanada, Almanya, İngiltere olmak üzere dünyanın birçok ülkesine gidiyor” diyen Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, mevcut çalışan sağlıkçıların iş yükünden tükenmişlik içinde olduğunu, KPSS’den yüksek puan alan gençlerin ise atanamadığı için gelecek umutlarını yitirdiğini vurguladı. 

Akkuş İlgezdi Sağlık Bakanlığına, “Zaman kaybetmeden derhal sağlıkçı atamaları yapılmalıdır” çağrısında bulundu.