'İran'ın yapıp yapmadığını göreceğiz'Artı Gerçek

Trump, Suudi Arabistan’da petrol tesislerine düzenlenen drone saldırısıyla ilgili konuştu.


ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan’a düzenlenen drone saldırısıyla ilgili, “İran’ın parmağı olup olmadığını göreceğiz” dedi.

Trump, konuyla ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yayınladı. Trump, “İran’ın gerçekte kendi hava sahalarında olmadığı halde, insansız hava aracını düşürdüğünü söylediğini iyi hatırlayın. Çok büyük bir yalan olduğunu bilerek bu hikayeye sıkı sıkıya bağlı kaldılar. Şimdi Suudi Arabistan’a yapılan saldırıyla ilgileri olmadığını söylüyorlar. Bunu göreceğiz?” diye paylaştı.

ABD Başkanı Donald Trump, Suudi Arabistan’ın petrol tesislerine düzenlenen saldırılarla ilgili, “Bu işin arkasında İran var gibi gözüküyor” sözlerini kullandı.

Trump, Oval Ofis’te de aynı konuya dair gazetecilere açıklamalarda bulundu. Trump, “Bu işin arkasında İran var gibi gözüküyor. Masada birçok seçenek var ancak şu an seçeneklere odaklanmak istemiyoruz. Kimseyle savaş istemiyorum” diye konuştu.

Dışişleri Bakanı Mike Pompeo da konu hakkında, “Ortaya çıkan bilgiler, sorumluluğun İran’a ait olduğunu gösteriyor” yorumunda bulunmuştu. (HABER MERKEZİ) 

BAĞLANTILI HABERLER