İstanbul'un Kartal ilçesine bağlı Atalar Mahallesi’nde ikamet eden Azime Özcan ve kızı Yasemin Özcan, yaşadıkları evde yaşamını yitirmiş halde bulundu. Evden kötü kokuların gelmesi üzerine apartman sakinlerinin polisi aramasıyla olay ortaya çıktı. Çilingirci çağıran polis, girdikleri evde iki kadının cansız bedeniyle karşılaştı. Yapılan ilk incelemede kesici aletle öldürüldükleri anlaşılan iki kadının cenazesi, daha sonra Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı.

Olay yeri inceleme ekiplerinin dairede yaptığı çalışmalar sürerken, Azime Özcan'ın güvenlik görevlisi olarak çalışan oğlu Ahmet Özcan gözaltına alınarak, Kartal Asayiş Büro Amirliğine götürüldü.

OTURDUĞU EVİ ANNESİNE SATTIRMAYA ÇALIŞIYORMUŞ

Cinayeti itiraf eden Özcan’ın, anne ve kız kardeşini 23 Ağustos’ta öldürdüğü ve iki gün sonra tekrar olay yerine gelerek, suç aleti bıçağı kız kardeşinin eline tutuşturarak, cinayeti onun üzerine atmaya çalıştığı ortaya çıktı. Ayrıca katil zanlısının oturdukları daireyi annesine sattırmak istediği öğrenildi.

Bir mahalle sakini ise yaptığı açıklamada, "2 saat önce polisler ve olay yeri inceleme ekipleri geldi. Daireye girdiklerinde 2 kadının öldürülmüş olduğunu öğrendik. Anne ve kız öldürülmüş. 2 gün önce olmuş galiba kimin yaptığını bilmiyoruz. Polisle inceleme yapıyorlar” dedi.