+GERÇEK - MHP Diyarbakır İl Teşkilatı feshedildikten sonra İl Başkanı Cihan Kayaalp, “çocuğa cinsel istismar” suçundan tutuklandı. Kayaalp’in gerçekleştirdiği cinsel istismar olayının detaylarına +Gerçek ulaştı. Edinilen bilgilere göre istismar olayı zincirleme yaşandı. Cinsel istismar ise aylarca sürdü. Bundan rahatsızlık duyunca tehdit edilerek baskı altına alındı. İçine kapanan çocuğun yaşadıklarını okul müdürüne anlatması ve okul müdürünün şikâyeti üzerine istismar olayı ortaya çıktı.

Cinsel istismara uğrayan 16 yaşındaki erkek çocuğu MHP il binasına götüren kiş,i parti gençliğinde çalışan ve aynı okuldan olan M.D.  M.D, mağduru MHP İl binasına götürüyor ve burada MHP İl teşkilatında görevli O. K ile tanıştırılıyor.  Bu tanışmanın ardından mağdur il binasına gidip gelmeye başlıyor. 

O SIRADA BİNADA KORUMALAR VE TEŞKİLATTAN ÇOK SAYIDA KİŞİ DE VAR

Bu olaydan birkaç ay sonra ise mağdur, İl Başkanı Cihan Kayaalp’in makam odasının da bulunduğu 100 Evler villalarında bulunan MHP Parti Bürosuna götürülüyor. Parti bürosu olarak kullanılan bu binaya herkes gidemiyor. İl Başkanı Kayaalp’in makam odasının da bulunduğu bu binaya Kayaalp’in korumaları, MHP İl teşkilatından önemli kişiler gidiyor. Gün ortası binada bulunan kişi sayısı korumalarla birlikte 30’u aşıyor. Akşam saatlerinde daha sakin olmasına rağmen binada MHP teşkilatından kişiler de var. Binada başka kişilerin olmasına rağmen cinsel istismar olayı Kayaalp’in makam odasında gerçekleşiyor.  

DANIŞMANI ARIYOR, GİTMEYİNCE TEHDİT EDİYOR

Aylarca süren bu istismar olayından rahatsız olan çocuk belirli dönemlerde MHP’ye gitmiyor. Çocuk gitmeyince bu defa onu MHP’ye götüren M.D arayarak çağırıyor. Çocuk yine de gitmeyince bu defa Kayaalp’in danışmanı Ş.D telefonla arıyor. Ancak yaşayacaklarını bildiği için çocuk telefonunu açmıyor. Bunun üzerine “Sen yürek mi yedin?” şeklinde mesaj atarak tehdit ediliyor. Baskıyı arttırıp hatta okulda olup olmadığını öğrenmek için görüntülü arıyor ancak buna rağmen çocuk açmıyor telefonu. Bu defa Kayaalp bizzat arayarak gitmesini istiyor. Bu tehditlerden dolayı Ocak ve Şubat aylarında defalarca gitmeye zorlanıyor. 

BAŞKA ÇOCUKLAR DA VAR

Edinilen bilgilere göre cinsel istismarın yaşandığı MHP binasına sadece bu çocuk gitmemiş. Mağdur gibi başka çocuklar da okullardan alınarak teşkilata götürülmüş. Bazı çocuklar birkaç defa götürülmesinin ardından gitmemeye başlarken, o çocukların da istismara uğrayıp uğramadığı öğrenilemedi. Mağdur çocuğu MHP’ye götüren M.D’de Kayaalp’in kendisine masaj yaptırdığını anlatmış. Yaşanan bu istismarın mağdurlarının birden fazla kişi olduğu ancak korktukları için şikâyette bulunmadıkları tahmin ediliyor. 

HAKKINDA BAŞKA DOSYALAR DA VAR

Kayaalp hakkındaki suçlamalar bunlarla sınırlı değil. Ayrıca hakkında ihaleye fesat karıştırmak, şantaj, tehdit, yolsuzluk ve usulsüzlük başta olmak üzerine hakkında başka dosyalarda bulunuyor. Diyarbakır’da bu ekibin kurduğu ilişki ağı bürokrata, yargı mensuplarına kadar uzanıyor. Adli olaylarda para karşılığında tahliyeleri sağlamak, rüşvetle dosyalara müdahale etme gibi birçok iddia var. HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel, Cihan Kayaalp ile ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yanıtlaması istemiyle Meclis Başkanlığı’na soru önergesi vermişti.