İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, “Yunanistan’ın silah anlaşmasından korkmayız, biz o kadar parayı Telekom’da dolandırıldık” dedi. Ağıralioğlu, “Yunanistan’ın biraz şöyle düşünmesi lazım, yahu adamlar bizim silaha ayırdığımız kadar parayı dolandırıldılar” dedi.

Türkiye-Yunanistan gerilimi üzerine konuşan İYİ Parti Sözcüsü Yavuz Ağıralioğlu, Türk Telekom örneği verdi. 

"Yunanistan’ın 12 milyar dolarlık silah anlaşması yapmasından şöyle korkmayız; Yunanistan’ın almayı hesapladığı silah kadar parayı biz Telekom’da dolandırıldık" diyen Ağıralioğlu, şunları kaydetti:

Yani, biz 12 milyar dolandırılmış bir ülke olarak Telekom’da, Yunanistan’ın almayı hesap ettiği 12 milyar dolarlık silahtan korkacak durumda değiliz. Biz 500 milyar dolar faiz ödemiş bir ülkeyiz. Yunanistan’ın biraz şöyle düşünmesi lazım, yahu adamlar bizim silaha ayırdığımız kadar parayı dolandırıldılar, yani ben de biraz haddimi hududumu bilmem lazım demesi lazım.”

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, Yunan silahlı kuvvetlerinin caydırıcılık gücünün artırılmasını öngören 10 yıllık silahlanma projesini pazar günü açıklamıştı. Yunanistan Başbakanı'nın Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile yaptığı görüşmede, Yunanistan'ın Fransız yapımı silah sistemleri alması konusunda görüş birliği sağlanmıştı.