İYİ Parti Adana Milletvekili Metanet Çulhaoğlu, Millet İttifakı olarak sistemi değiştirerek ülke insanını mutlu edecek hale getireceklerini söyledi. Çulhaoğlu "Tek adam rejimi ülkeyi kaosa sürükledi" dedi.

Çuhaoğlu, partisinin Genel İdare Kurulu üyeleri Süleyman Sırrı Özdolap ve Ümmü Gülsüm Paksoy, Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı Şule Gök Tüdeş, İYİ Parti İl Başkanı Göktürk Boyvadaoğlu ve yardımcıları Dr. Ercan Atalay ve Mustafa Kökenler, Çukurova İlçe Başkanı Mustafa İlker Akça ve Meclis Üyesi Dt. Nevzat Hız ile birlikte Adana Tabip Odası yöneticilerini ziyaret etti.

'HEKİMLERİN DEĞERSİZLEŞTİRİLDİĞİ BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ'

Adana Tabip Odası yöneticilerine pandemi sürecinde gösterdikleri yoğun performans için teşekkür eden Çulhaoğlu, "Covid-19 pandemisi sürecinde üstün gayretler gösteren siz hekimlere öncelikle teşekkür ediyoruz. Sağlık çalışanlarının hepsi bizler için değerli ancak hekimlerin değersizleştirildiği bir dönemden geçiyoruz. Hekimler birer birer ülkeyi terk ederek Avrupa ülkelerine yerleşmeye başladı. Biz bu beyin göçüne ‘dur’ diyerek, siz hekimlerin layık olduğunuz konuma getirmek istiyoruz" dedi.

Çulhaoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Ülkemizin dinamikleri olan STK ve meslek örgütlerinin güçlenmesi üzerine genel merkez nezdinde çalışmalar yapacağız. Biliyoruz ki STK ve meslek örgütleri güçlü olursa yaşanılan kent güçlü olur, ülke güçlü olur. Acıdır ki ülkemizde yaşanan depremleri pandemi ile unuttuk. Pandemi bitmeden yangınlar ardından sellerle boğuştuk. Bir sıkıntı bitmeden başka bir sıkıntı geliyor. Tüm sıkıntıların sona ermesi, halkımızın güzel günler yaşaması dileğimiz ile halkımıza geçmiş olsun diyoruz.

'TEK ADAM REJİMİ ÜLKEYİ KAOSA SÜRÜKLEDİ'

Tek adam rejimi ülkeyi kaosa sürükledi. Millet İttifakı olarak sistemi değiştirerek ülke insanının mutlu edecek hale getireceğiz. İYİ Parti olarak trendimizin yükseldiğini biliyoruz. Bunu vatandaşta görmeye başladı. İYİ Parti'ye destek verir, bizimle aynı yolda yürürseniz bundan ülke fayda görür. Bizleri ağırladığınız için tüm yönetiminize teşekkür ediyoruz.” 

UZM. DR. MENTEŞ: PANDEMİDE 4. PİK YAŞANIYOR. AŞISIZLARIN PİKİ

Adana Tabip Odası Başkanı Uzm. Dr. Selahattin Menteş de pandemi sürecinde bıkmadan ve usanmadan görevlerini yaptıklarını yapmaya da devam ettiklerini ifade etti.

Türkiye'de pandemiden dolayı 52 bini aşan kişinin yaşamını yitirdiğini belirten Menteş’te şunları söyledi:

"Dünya’da en fazla hasta görülen 6-7’nci ülke durumundayız. Aşılamada maalesef bütün uyarılarımıza, toplumun yüzde 60-70’inin aşılanması gerekir dememize rağmen aşılama kötü gidiyor. TTB ve Adana Tabip Odası olarak bizim görüşümüz pandeminin kötü yönetildiğidir. Bu kötü yönetim sonucu 176 hekim kardeşimizi kaybettik. 437 sağlık çalışanımızı kaybettik. Bu hepimizi üzmüştür. Bir toplumun zenginliği madenleri, denizi, güneşinden çok yetişmiş insanlarıdır. Şimdi pandemide 4. Pik yaşanıyor. Yaşanan bu pik; ya aşısızların pik’i ya da dozunu az yaptıranların piki. Buradan vatandaşlara çağrımı yenilemek istiyorum. Lütfen randevunuzu alın ve aşı olun.” (ANKA)