Kadir Aydar: Mazbatam hukuksuzca alındı, başım dik, alnım akArtı Gerçek

YSK tarafından mazbatası iptal edilen CHP’li Ceyhan Belediyesi Başkanı Aydar, 'Beni Ceyhan halkı seçti. Mazbata onların olsun. Ben yine 31 Mart 2024'e kadar Ceyhan Belediye Başkanıyım' dedi.


CHP'den Ceyhan Belediyesi Başkanı şeçilen Kadir Aydar'ın mazbatası, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından aldığı mahkumiyetler gerekçe gösterilerek, iptal edildi.

Aydar ve beraberindeki CHP'li vekiller karara belediye binası önünde yaptıkları açıklamayla tepki gösterdi.

Aydar, 2019 yerel seçimleri öncesinde istenen bütün evrakları Yüksek Seçim Kurulu'na eksiksiz teslim ettiğini ve seçilmesinde bir engel görülmediğini ancak seçimden bir yıl sonra mazbatasının elinden alındığını aktardı. 

    

‘CEYHANLILARIN VİCDANINA BIRAKIYORUM’

“Ben bu hukuksuz kararı Ceyhanlıların vicdanına bırakıyorum” diyen Aydar, hukuksuz bir kararla mazbatasının iptal edildiğini dile getirerek, "Başım dik, alnım ak. İstanbul seçimlerinin ve mühürsüz oyların mimarı AKP'li Recep Özel'in verdiği hukuksuz bir dilekçe ile bugünlere geldik. Beni Ceyhan halkı seçti. Mazbata onların olsun. Ben yine 31 Mart 2024'e kadar Ceyhan Belediye Başkanıyım. Söz verdiğimiz ne varsa partili, partisiz gözetmeden yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.  (MA)

BAĞLANTILI HABERLER