Kavgayı ayırmak isterken darp edilen çocuk hayatını kaybetti

26.09.2019 12:19    Güncelleme: 16.11.2019 00:36

Öğrenciler arasında çıkan kavgada aldığı darbe sonucu kalbi duran lise öğrencisi Hakan Çoban, 14 gün süren yaşam savaşını kaybetti. Acılı ailesi, 'Kavgayı ayırmak için araya girmiş' dedi.

Samsun'un Terme ilçesinde, öğrenciler arasında çıkan kavgada göğsüne aldığı darbe sonucu kalbi duran lise öğrencisi

Hakan Çoban, tedavi gördüğü hastanede 14 gün süren yaşam savaşını kaybetti.

Terme Darüşşifa Sağlık Meslek Lisesi birinci sınıf öğrencisi Hakan Çoban (14) ile bazı lise öğrencileri arasında, 12 Eylül’de, okul çıkışı Fenk Mahallesi’nde tartışma çıktı.

Kavgaya dönüşen olayda göğsüne aldığı darbe sonucu kalbi duran Çoban, 112 Acil Servis ekiplerince kaldırıldığı Terme Devlet Hastanesindeki müdahalenin ardından Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezine sevk edildi.

14 GÜN YAŞAM MÜCADELESİ VERDİ

Hastanenin yoğun bakım servisinde tedavi altına alınan Çoban, 14 gün süren yaşam mücadelesini kaybetti.

Sağlık Bilimleri Üniversitesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna kaldırılan gencin cenazesinin, yarın Ordu’nun İkizce ilçesi Devecik Mahallesi’nde toprağa verileceği öğrenildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında polis ekiplerince gözaltına alınan Y.A. (18) ise çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Hakan Çoban’ın, Osman-Emine Çoban çiftinin üç çocuğunun en büyüğü olduğu bildirildi.

ÇOCUĞUN AİLESİ: KAVGAYI AYIRMAK İÇİN ARAYA GİRMİŞ

Ölen gencin eniştesi Hüseyin Gümüş yaptığı açıklamada, Hakan Çoban’ın ölümüne neden olan 5 kişiden birinin tutuklandığını, yaşı küçük olan diğerlerinin ise serbest bırakıldığını söyledi. Sözcü'nün AA'dan aktardığı habere göre olayda payı olan herkesin cezasını almasını istediklerini dile getiren Gümüş, “Hakan kavgayı ayırmak isterken arkadaş kurbanı oluyor. Tedavi görüyordu. Gece öldüğü haberini aldık. Biz bu davanın peşindeyiz. Tüm faillerin yakalanmasını istiyoruz. Acımız çok büyük. Evin tek oğluydu” ifadesini kullandı.