İstanbul Aydın Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olan Dr. Aylin Sözer'i öldüren Kemal Ayyıldız isimli erkek, ifadesinde Sözer'i suçladı. Sözer'in kendisini bıçakla tehdit ettiğini öne süren erkeğin cinayeti planlayarak işlediğine dair deliller bulundu.

Türkiye'de sadece 24 saatte üç kadının öldürülmesi öfkeyle karşılandı. İstanbul Maltepe'de 48 yaşındaki Dr. Aylin Sözer'i öldüren Kemal Ayyıldız isimli erkeğin emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. 

Dr. Sözer ile 10 yıl önce sosyal medyadan tanıştığını iddia eden Ayyıldız, cinayet günü sabah saat 08.00'de eve gittiğini söyledi. Yılbaşını çocuklarıyla geçirmek için tartıştıklarını ve Dr. Sözer'in kendisine bıçakla saldırdığını iddia eden Ayyıldız, olaya hırsızlık süsü vermek için ziynet eşyalarını çaldığını söyledi.

'RANDEVULAŞTIK' DEDİ, KAYIT BULUNMADI

Ayyıldız, cinayet günü buluşmak için randevulaştıklarını iddia etse de telefon görüşmelerinde geçmişe dair görüşmeler bulunurken olay gününe ilişkin yazışma bulunmadı.

Öte yandan olay yerindeki incelemede Ayyıldız'ın cinayeti planlı işlediğine dair deliller de bulundu. Olay yerinde, üzerinde kan izi bulunan muayene eldivenleri ve Ayyıldız'ın üst aramasında uyuşturucu madde bulundu.