CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu; partisinin grup toplantısı ve MYK toplantısı için bulunduğu Edirne’de, kanat önderleri ile toplantısının ardından Saraçlar Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti.

ANKA Haber Ajansı'nın haberine göre, bir esnaf, Kılıçdaroğlu’na "Biz mağdur petrolcüleriz. Geçen hafta eylem yaptık. Allah razı olsun sizden; bize yer verdiniz, sesimizi duyurmaya çalıştınız. Ama halen mağduruz. Halen istasyonlarımız kapanıyor. Sizden yardım diliyoruz. Çoluk çocuğumuz var. İşçilerimiz var” dedi.

Bir genç ise "Ben size çok güveniyorum, bir genç olarak. Umarım, yarın hep beraber güzel günler göreceğiz. Umarım, ülkemiz de tercihini düzgün yapabilir. Bizim Avrupa’dan ne eksiğimiz var. Yetenekli insanlarımız var. Niye onlar Avrupa’da kendisini gösterebiliyor da burada gösteremiyor? Benim tek isteğim bu. 16 yaşında bir gencim. Okul hayallerim var. Üniversiteye gitmek para, her yere gitmek para. Ama ben sizlere güveniyorum" diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, halkın yoğun ilgisi dolayısıyla esnaf ziyaretini yarıda bırakarak, cadde üzerinde kendisini bekleyenler seslendi.

"Korsan bir miting düzenlemişsiniz, hepinizi Silivri’ye göndereceğim" diyen Kılıçdaroğlu'nun konuşması sık sık "Edirne seninle gurur duyuyor", "Hak, hukuk, adalet", "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganları ile kesildi.

Seçmenden vicdanıyla oy kullanmasını isteyen Kılıçdaroğlu, "Tek istediğim bir şey var. Sandık gelecek, sandığa gideceksiniz. Elinizi vicdanınıza koyup, oyu kullanacaksınız. Hep beraber, dünya demokrasi tarihine önemli bir not bırakacağız. Otoriter bir yönetimi, demokratik yollarla emekliye ayıracağız. Bunan inanın ve mutlaka bizlere güvenin" ifadelerini kullandı.

İttifak olarak halk için çalıştıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, "Millet İttifakı olarak sizin için çalışıyoruz. Halkımız için çalışıyoruz. Yediden 70’e hiçbir ayrım yapmadan; doğusu, batısı, güneyi, kuzeyi; esnafı, zengini, sanayicisi, işçisi, memuru, emeklisi, taksicisi… Kim olursa olsun… Herkesin kazandığı, her evde huzurun olduğu Türkiye’yi inşa edeceğiz" dedi. 

"Huzur, adalet, hukuk istiyorsanız, bize katılın. Bu ülkede huzur, barış olsun, insanlar huzur içinde yaşasın istiyorsanız, bize katılın" diyen Kılıçdaroğlu'nun şöyle devam etti: 

'EN BÜYÜK ARZUM BU ÜLKEYİ HUZUR İÇİNDE YAŞATMAK'

"Esnaf kardeşlerimden; gelemedim, elimi uzatamadım, tokalaşamadım; kusura bakmayın. İnşallah buraya, daha farklı bir ortamda geleceğiz. Daha farklı bir atmosferde geleceğiz. Çok güzel bir kentte yaşıyorsunuz. Edirne gibi her tarafı tarih kokan bir kentte yaşıyorsunuz. Mutlu insanlar olmanızı isterim. Çoluğunuzun çocuğunuzun iş sahibi olmasını isterim. En büyük arzum, huzur içinde bu ülkeyi yaşatmaktır, en büyük arzum…"

'BAY KEMAL'İN SARAY MERAKI YOK'

"Bir şeyden daha emin olmanızı isterim. Bay Kemal’in saray merakı yoktur. Bundan emin olmanızı isterim. Sarayları değil, saraylarda oturmak için değil; halk gibi yaşamak isteriz. Halkımız gibi yaşamak isteriz. Hiç kimsenin mağdur olmamasını isteriz. Farklı düşündü diye, insanların hapse atılmasını istemeyiz. Kadın-erkek eşitliği isteriz. Çiftçi, ürettiği ürünün karşılığını alsın isteriz. Bereketli topraklar üzerinde yaşıyorsunuz. Bu topraklar, bereket fışkırdığı sürece sizler hayatta mutlu olacaksınız. Bizim de amacımız zaten bu."