Kılıçdaroğlu'ndan siyasi parti liderlerine koronavürüs mektubuArtı Gerçek

Kılıçdaroğlu mektubunda ‘Yaşadığımız bu zor günleri, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde ve güçlü bir toplumsal dayanışma ile aşacağımıza inanıyorum’ mesajını verdi.


ARTI GERÇEK-Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AKP, MHP, HDP, İYİ Parti ve Saadet Partisi ile Demokrat Parti, Türkiye İşçi Partisi, BBP, Vatan Partisi, DSP, SOL Parti, EMEP, TKP, BTP, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi Genel Başkanları’na “Covid-19” mektubu gönderdi.

Ana muhalefet lideri Kılıçdaroğlu, son açıklanan verilere göre Türkiye’de 59 kişinin hayatını kaybettiği, 2 bib 433 kişinin de yakalandığı tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınına dair siyasi parti liderlerine bir mektup gönderdi. 

Mektupta, “Ülkemiz ve dünyamız Covid-19 salgın hastalığı ile mücadele etmektedir. Bilineceği üzere bu salgın, gerekli önlemlerin alınmaması halinde ekonomik ve sosyal hayatımız üzerinde yıkıcı etkiler yaratma potansiyeli taşımaktadır” diyen CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Bu kapsamda maruz kaldığımız salgınla mücadele etmek ve çözüm yolları üretmek üzere CHP Merkez Yönetim Kurulu’nun koordinasyonunda üç ayrı komisyon oluşturulmuştur” bilgisini verdi.

TOPLUMSAL DAYANIŞMA MESAJI

Kılıçdaroğlu “Covid-19 Mücadele Programı başlıklı, 13 maddeden oluşan görüş ve önerilerimiz ile bu mücadele sırasında elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeyi kapsayan ayrıntılı ‘Koronavirüs Raporu’muzu ekte bilgilerinize arz ediyorum” derken, siyasi parti liderlerine de “Yaşadığımız bu zor günleri, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde ve güçlü bir toplumsal dayanışma ile aşacağımıza inanıyorum” mesajını iletti.

BAĞLANTILI HABERLER