Son dönemde sahne kıyafetleri nedeniyle hedef gösterilen kadın şarkıcılardan Gülşen, hakkında konuşanlara yanıt verdi.

İstanbul'daki bir eğlence mekanında sahne alan Gülşen, sosyal medyaya yansıyan görüntülere göre, Sezen Aksu’nun içinde “Fazilet dediğin meğer masalmış / Namuslu görünmek kimlere kalmış / Zenginmiş, fakirmiş, halkmış, kralmış / Gördüm ki kimseyi takmadın namus” sözlerinin geçtiği “Namus” isimli şarkısını söyledi

Gülşen daha sonra, “Namus kimlere kalmış” diyerek kendisini hedef alanlara tepki gösterdi:

“Arkadaşlar, ülkemizin şarkısı olabilir bu şarkı. Gerçekten bu şarkıyı ülkemizin şarkısı ilan ediyorum. Namuslu görünmek kimlere kalmış diyerek buraya nokta koymak istiyorum.”

İZZET YILDIZHAN VE ORHAN GENCEBAY HEDEF ALMIŞTI

Gülşen, Hadise ve Hande Yener, sahnede giydikleri kıyafetler nedeniyle ilk olarak İzzet Yıldızhan isimli şarkıcı tarafından hedef alınmışlardı.

Yıldızhan, kadın şarkıcılar için, “Her sanatçının yaşam biçimi var, saygı duyarım ama şu da bilinmeli ki burası Türkiye. . Herkes bu topluma göre yaşamalı. Ben ekranlarda böyle şeyler görmek istemiyorum. Külotla, mayoyla sahneye çıkmasınlar” demişti.
Daha sonra Orhan Gencebay da konuya dahil olarak, “Edepli olmak lazım” yorumunda bulunmuştu.

Şarkıcı Işın Karaca ise “Gülşen aslan gibi şarkıcı, efsane bir söz yazarı. Sadece ben de kız annesiyim o da belirli bir normun içerisinde bu ülkeye göre hareket etmelidir diye düşünüyorum” ifadelerini kullanmıştı.

Yıldızhan, Gencebay ve Karaca, bu sözleri nedeniyle kamuoyundan tepki görmüştü.