Kural'dan Arman'a: Röportaj talebiniz içten değilArtı Gerçek

Oyuncu Ahmet Kural, Ayşe Arman'ın 'köşem kendisine açık' teklifine sosyal medya üzerinden yanıt verdi.Şarkıcı Sıla Gençoğlu’na şiddet uygulayan Ahmet Kural, Hürriyet’in köşe yazarı Ayşe Arman’ın röportaj teklifini 'samimi olmadığı' gerekçesiyle kabul etmedi.

Arman geçtiğimiz günlerde Sıla Gençoğlu ile röportaj yaparak ‘taraf olduğunu’ söylemişti. Arman, Kural’a da köşesinin açık olduğunu belirtmişti. Arman'a Kural'dan 'hayır' yanıtı geldi.

"TARAFINIZI BELLİ ETMİŞSİNİZ"

Kural’ın açıklaması şöyle: “Hürriyet Gazetesi’ndeki köşenizde 25.12.2018 Salı günü yayınlanan ve üç gün sürecek röportajınızın ilk bölümün giriş cümlesinde açık bir şekilde tarafınızı beyan etmişsiniz. Söylediklerimi ve olayın yaşandığı günden bugüne kadar olanları, belirttiğiniz bu taraf çerçevesinde yorumlayarak giriş bölümüne devam etmişsiniz. Akabinde adını ‘kadın kadına dertleşme’ olarak koyduğunuz bu röportajın ilk bölümünün yayımlandığı aynı gün öğlen saatlerinde asistanınız Hande Hanım’dan, menajerim Dilek Tözen’i arayarak benimle de bir röportaj yapmak isteğiniz iletmesini rica etmişsiniz. 

Türkiye’nin gündemini oluşturan röportajlarınıza saygı duymakla birlikte, talebinizi bu konuya özgü ve bahsettiğim nedenlerden içten bulmuyorum. Yaptığınız röportajın tek taraflı bir röportaj olduğu algısının toplumda oluştuğunu gördüğünüz anlıyorum. Savunma hakkımı kullanacağım bir dava sürecinin başladığı bir dönemde, kamuoyunu ve yargıyı bilerek veya bilmeyerek etkileyecek, çizdiğiniz çerçevedeki bir fiili durumun içinde ilkesel olarak yer almayacağım. 

Yakın geçmişte başka bir konuyla ilgili etrafınızda dönen ama kişide yarattığı manevi kırılganlık ve toplumsal itibar zedelemesi açısından benzer sonuçlar yaratan bir linçe maruz kalmış bir gazeteci olarak, sizin bu kararımı en iyi anlayacak kişi olduğunuzu düşünüyorum. Konuların getireceği noktaların gerekli kılacağı kamuoyunu bilgilendirme hakkım saklı kalmak kaydıyla, talebinizi üzülerek kabul edemeyeceğimi bildirmek isterim.”

(YAŞAM HABERLERİ SERVİSİ)

BAĞLANTILI HABERLER