Meksika'da geçen yıl 17 yaşındaki kız arkadaşını öldürmekle suçlanan 18 yaşındaki Joel Antonio’ya 91 yıl 5 ay 15 gün hapis ve 1 milyon 800 bin peso para cezası verildi.

Meksika'nın Meksika eyaletinde yer alan Toluca kentinde bir mahkemede görülen davada yargıç, Kasım 2020'de 17 yaşındaki kız arkadaşı Gaby'i öldüren 18 yaşındaki Joel Antonio'nun kadın cinayetinden suçluluğuna karar verdi.

Yargıç, cinayetin reşit olmayan birine karşı işlenmiş olmasını da göz önünde bulundurarak Antonio'ya kadın cinayetinden 91 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasının yanı sıra, zararın tazminatı için de 1 milyon 800 bin peso (89 bin 100 dolar) para cezası verdi.

Hayatını  kaybeden Gaby’nin annesi Guadalupe Quiroz, duruşmanın ardından yaptığı açıklamada, yargıcın kararından mutlu olduğunu belirterek, "Bugün bir kadın cinayeti için adalet yerini buldu. Kızım birçok kadın cinayeti kurbanından sadece biri. Benim gibi birçok anne kızlarına adalet için hala savaşıyor" ifadelerini kullandı.

28 Kasım 2020 tarihinde kız arkadaşı Gaby’nin evine giden Antonio, aralarında çıkan tartışmanın ardından Gaby’i darp etmiş, daha sonra öldürmüştü. (Sputnik)