Mevlüt Yüksel'e hakaret davasında beraatArtı Gerçek

Hababam Sınıfı’nın Hayta İsmail’i olarak bilinen Ahmet Arıman, gelen gazeteci Mevlüt Yüksel'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.


Hababam Sınıfı’nın Hayta İsmail’i olarak bilinen Ahmet Arıman, Gezi Parkı'ndaki ağaçlarla yaptığı söyleşi ve Almanya'da ZDF kanalı önünde, 'bakın bakın almanyada basın özgürlüğü yok' sözleriyle gündeme gelen gazeteci Mevlüt Yüksel'e hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.

Arıman'ın, "Çok manyak gördüm ama senin gibisini ilk defa gördüm" gibi sözleri, Yüksel hakkında hakaret olarak sayılmadı.

Yüksel'in başvurusu üzerine Ahmet Arıman hakkında 2 yıla kadar hapis istemiyle açılan dava karara bağlandı. İstanbul 8'inci Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada sanık Ahmet Arıman, müşteki Mevlüt Yüksel ile avukatı hazır bulundu.

Duruşmada söz alan sanık Ahmet Arıman, önceki savunmalarını tekrar etti ve beraatini talep etti. Mevlüt Yüksel ile avukatı ise, Arıman'ın cezalandırılmasını istediklerini belirtti.

GECE 1'DEN SONRA ARADI

Mahkeme, Arıman'ın hakaret suçunu işlediğini ancak müşteki Mevlüt Yüksel’in gece 1’den sonra yaptığı aramada, sanığın kendisine yapılan haksızlığa tepki olarak söz konusu sözleri söylediğini belirterek, ceza verilmesine yer olmadığına hükmetti.

BERAAT VERİLEN SÖZLER

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hazırlanan iddianamede, Ahmet Arıman’ın Mevlüt Yüksel’e ‘Sen geri zekalı mısın’, ‘Sen nasıl gazeteci olmuşsun’, ‘Seni gören de adam zanneder’, ‘Çok manyak gördüm ama senin gibisini ilk defa gördüm’ diye mesajlar attığı belirtilmişti.

(HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER