ARTI GERÇEK - Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM), 8 ilden yerel medya mensuplarıyla bir araya geldi. BYEGM’nin ev sahipliğinde Point Hotel’de gerçekleşen toplantıda AKP’nin propagandası yapıldı.

TÜRKİYE'NİN SESİ GAZETESİ TEMSİLCİSİ GAZETECİLERİ FİŞLEMEK İSTEDİ

Toplantıya katılan AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin’in konuşmasının ardından Türkiye’nin Sesi Gazetesi temsilcisi Şahin’e bir not gönderdi. Notta “Sayın vekilim, burada İYİ Parti ve CHP'li kişiler birleşip sizi sıkıştırmaya çalıştılar. Ben Zonguldak'takileri biliyorum, size bunları iletebilirim" yazıyordu.

Gazetecilik yerine muhbirlik yapan Türkiye’nin Sesi Gazetesi temsilcisi, Şahin’e soru yönelten gazetecileri fişlemek istedi.

Ankara, Bartın, Bolu Çankırı, Karabük, Kastamonu, Kırıkkale ve Zonguldak olmak üzere toplam 8 ilden yerel medya mensuplarının bir araya geldiği “Yerel Medya Buluşmaları” etkinliğe AKP Genel Sekreteri Fatih Şahin, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Basın Yayın Dairesi Başkanı Habib Kaya, Türkiye Gazeteciler Federasyon Başkanı Yılmaz Karaca, Müstakil Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cengiz Seki, Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Kaya ile bölgesel gazeteciler cemiyetlerinin başkanları, Basın Kartı Komisyonu üyeleri ve çok sayıda gazeteci katıldı.

Açılış konuşmasını yapan BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca, seçim sürecinde gazetecilerin yazılarında ve haberlerinde kullanmak üzere çok fazla dokümana ihtiyacı olduğunu ifade ederek “Yerel gazetecilerle seçim süreci ve süreç sonrasında yapılacak olan sistem değişikliğine ilişkin bilgiler paylaşılmalı ki halkımız onların aracılığıyla doğru bilgilendirilsin” diye konuştu.

AKP Ankara Milletvekili adayı da olan Şahin, konuşmasının başında gündeme ilişkin değerlendirmeler yaparak “Yerel medya ile etkileşimimizi daha da arttırmamız ve işbirliğimizi geliştirmemiz gerektiği konusunda güçlü bir kanaate sahibiz. Yerel medyanın sorunlarının aşılarak çok sesli ve renkli bir medyanın devamı için bugüne kadar attığımız adımları, yeni dönemde de atmaya devam edeceğiz” dedi.

Konuşmasında sık sık AKP’nin medyanın gelişmesi ve ilerlemesindeki katkılarına değinen Şahin, partisinin propagandasını yaptı.