Mühürlenen termik santrallerle ilgili yeni tarih

19.01.2020 11:43    Güncelleme: 19.01.2020 11:44

AKP'li Mahir Ünal, 1 Ocak'ta mühürlenen Çelikler Holding'e ait Afşin-Elbistan A Termik Santrali ile ilgili, 'Haziran 2020'de bu işi tamamlayacaklar' dedi.

Gerekli çevre yatırımlarını 2019 sonuna kadar tamamlamadığı için 1 Ocak 2020 tarihinde mühürlenen Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesindeki Çelikler Holdnig'e ait Afşin-Elbistan A Termik Santrali'nde bir toplantı gerçekleştirildi. AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, toplantının ardından yaptığı açıklamada, "Filtrelerin ne kadar sürede tamamlanacağı konuşuldu. Çelikler firmasının bize verdiği bilgi Haziran 2020'de bu işi tamamlayacaklarını belirttiler" dedi.

1 Ocak 2020’de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından mühürlenen Çelikler Afşin-Elbistan A Termik Santrali’nde, AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, AKP Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, İmran Kılıç, Habibe Öçal, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, firma yetkilileri, ilçe belediye başkanları, AKP, MHP, CHP il ve ilçe yönetimi ile işçi sendikası temsilcilerinin katılımıyla bir toplantı yapıldı.

TOPLANTI 3.5 SAAT SÜRDÜ

Mühürlendiği için 1 Ocak’tan bu yana elektrik üretimi yapmayan santralde çalışan 4 bin 300 kişinin son durumu ile çevre yatırımlarının ele alındığı toplantı 3.5 saat sürdü.

Toplantı sonunda açıklama yapan Mahir Ünal, A ve B Termik Santralleri’yle ilgili Elektrik üretim Anonim Şirketi (EÜAŞ) ile Çelikler firmasının yetkililerinden geniş bir brifing aldıklarını söyledi.

Ünal, şunları söyledi: "A Termik Santrali’nde çalışan 4 bin 300 kişinin durumu konuşuldu. Filtrelerin ne kadar sürede tamamlanacağı konuşuldu. Çelikler firmasının bize verdiği bilgi haziran 2020’de bu işi tamamlayacaklarını belirttiler."