Gazeteci-yazar Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun sosyal medya hesabından paylaştığı "uzun yol müzik listesi" ile siyasi mesajlar verdiğine dikkat çekti. 

"'Geliyor gelmekte olan' CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun şu günlerde adeta Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın gidişi ve iktidarın muhalefete geçişi imasıyla sloganlaştırdığı sözler" diyen Yetkin, bu sözlerin Hadise’nin 2021 yazının hitlerinden olan “Hay hay” şarkısının en vurucu kısmı olduğunu belirtiyor: “Geliyor gelmekte olan, sanırım sona yakınım.”

"Hadise bu şarkıyı Haziran ayında yayınlamış. Şarkı Temmuz’da hit olmuş; 18 Haziran’dan bu yana YouTube’de 30 milyondan fazla izlenmiş. Ağustos’ta CHP lideri tarafından akılda kalan bir slogan olarak kullanılmaya başlamış.

"Bu 'rastlantı' bana Nevşin Mengü’nün Nisan ayında YetkinReport’ta CHP’nin '128 milyar dolar nerede?' ya da Kılıçdaroğlu’nun milyonlarca izlenen 'mutfak videoları' gibi sosyal medya kampanyaları üzerine yazdıklarını hatırlattı: 'Egolarının sıfatlarını bir yana bırakıp direksiyonu gençlere vermişler; işin sırrı buymuş'.

Hadise’nin şarkısından o sözleri cımbızlayıp çıkaran ve Kılıçdaroğlu’nun Erdoğan’ı yıpratma niyetli siyasi sloganı haline getirilmesi altından da o gençler çıkarsa hiç şaşırmayacağım" diyen Yetkin'in kendi sitesi "yetkinreport.com"da yer alan ve “Geliyor gelmekte olan ve Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı” başlığıyla yayınlanan yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Ancak bu listede gördüğüme açık söyleyeyim şaşırdım ve bu paylaşımın  başlı başına bir mesaj olduğu düşüncesini bende uyandıran birkaç parça saptadım.

Atatürk’ün de en sevdiği türkü olduğu söylenen, bizim gibi köklerinin bir ucu Balkan Türklerinde olanların da pek sevdiği Selanik türküsü 'Bülbülüm Altın Kafeste'ye bir vurgu yapmak lazım.

Sonra Kerkük türküsü 'Evlerinin Önü Yonca'yı, Azerbaycanlı Nermine Memedova ile Kerküklü Sinan Seid’in düet yaptığı eski bir kayıttan almak bir başka şeydir; kendisi bir mesajdır.

Aynur’un, Şener Şen ve Meltem Cumbul’un 'Gönül Yarası' filmiyle hepimizi ağlatarak Türkiye'ye tanıttığı o nefis “Dar Hejroke” türküsünün kendisi bir mesaj değil de nedir?

Ve yine Balkanlardan, Makedon şarkıcı Esma Redzepova’dan “Dzelem, Dzelem”; Romanlar için neredeyse milli marş niteliğindeki türkü. Herhangi bir türkü değil çünkü; Nazilerin katlettiği Romanların ardından yazılmış.

“Geliyor gelmekte olan”dan, Hadise’den çıktık, Kılıçdaroğlu’nun akşam vakti yayınladığı müzik listesiyle nerelere geldik.

Önümüzdeki seçim kampanyası sert olduğu kadar renkli geçeceğe de benziyor."

Yazının tamamı için tıklayın