Hırsızlık olayı 8 Ocak sabaha karşı yaşandı. OT dergisinin bulunduğu Nişantaşı Akkavak Sokak'ta  iş hanına gelerek hanın kapısını ve 2. Katta bulunan derginin daire kapısını kırarak açtı.
Hırsızlar  4 adet taşınabilir, 1  harici hard disk, 1  fotoğraf makinesi ve 1  bilgisayar ekranını çaldı. Çalınan hardisklerde derginin hafızası bulunuyordu.

Dergisi Editörü Faruk Kaya, "Hırsızlar hard disklerimizi toplayıp gitmişler. Arşivimiz bizim için değerli. Çalanlar için bir şey ifade etmeyebilir ama bizim için çok değerli. Dergi çıkarmayı düşünmüyorlar. Aletlerden çok içindeki bilgilerimiz önemli. Yeni sayımızı elle de olsa çıkaracağız. Kâğıt kalemle çizerek bile olsa yeni sayımızı çıkaracağız’’ dedi.

Halkla İlişkiler Direktörü Melissa Gençay, "Gece saatlerinde iki kişi direk ofisimize geliyorlar. Birinci katı es geçerek bizim kata çıkıyorlar. Kamera görüntülerinde de var. Polise de başvurduk. Araştırıyorlar. Umarım en kısa zamanda bulunurlar. Bugüne kadar yaptığımız her şey gitti. Bir an önce şüphelilerin yakalanmasını umuyoruz" ifadelerini kullandı.