Pandeminin başlarında hiç vaka görülmeyen Antalya'nın Kaş ilçesi turuncu kategoriye çıktı.

Antalya’nın ünlü turizm ilçesi Kaş, pandeminin başlarında kentte vaka görülmeyen tek ilçe olarak dikkat çekti. Ancak turizm döneminde büyükşehirlerden çok sayıda tatilcinin ilçeye giriş yapmasıyla vaka sayılarında artı yaşandı. İçe, bugün vaka sayılarının yüksekliği nedeniyle turuncu kategoride yer alıyor.

Buna rağmen Kaş'ın AKP'li Belediye Başkanı Mutlu Ulutaş, geçen yıl tatilcilere gelmemelerini tavsiye ettiğini, ancak bu yıl öyle bir durumun söz konusu olmadığını belirtti.

'ŞEHİR DIŞINDAN GELENLERİN VİRÜSÜ GETİRDİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM'

İlçe esnafı ise durumdan kaygılı olduğunu söyledi. İlçede esnaflık yapan Tutku Demir, şehir dışından çok sayıda gelen olduğunu belirterek, “Ev toplantıları da mutlaka oluyordur buralarda. Şehir dışından gelenlerin virüsü getirdiğini düşünüyorum. Konuştuğum herkes, ben dahil kaygılıyız" dedi.

Bir başka esnaf Alparslan Akbayrak ise önlemlerin alınmaya başlandığını, buna rağmen vaka sayılarının yüksek olduğunu belirtti. Akbayrak, endişeli olduğunun altını çizerek, “Bence şehir dışından gelenler beraberinde getirdiler maalesef. Marketlerde yoğun alanlarda hastalık yayıldı. Biraz endişeleniyoruz. Ancak son dönemde biraz daha dikkat edilmeye başlandı" diye konuştu.