Ucuz Roman (Pulp Fiction) Kill Bill ve Bir Zamanlar... Hollywood'da gibi filmlerinde (Once Upon a Time in Hollywood) kadın ayaklarının yakın çekimleri yer vermesi eleştirilere yol açan yönetmen Quentin Tarantino tepkilere yönelik "Ciddiye almıyorum" dedi.

Independent Türkçe'de yer alan habere göre Tarantino esasen bunun "gerçekten iyi yönetmenlik” olduğunu kaydetti. Kadın ayaklarına odaklanma kararını savunan yönetmen şunları söyledi:

"Pek çok iyi yönetmenin filminde çok fazla ayak var. Tıpkı benden önce başka bir film yönetmeni olan Luis Buñuel'in ayak fetişizmiyle tanımlanması gibi. Hitchcock bununla suçlanmıştı ve Sofia Coppola bununla suçlanıyor."

Brad Pitt 2019'da Bir Zamanlar... Hollywood'da için yaptığı Ekran Oyuncuları Birliği (SAG) kabul konuşmasında Tarantino'nun ayak tutkusuna atıfta bulunmuş, yönetmenin yanı sıra şaka yollu Margot Robbie ve Margot Qualley'nin ayaklarına teşekkür etmişti.

Filmdeki yalın ayak sahnesinden bahseden Qualley, IndieWire'a gergin olduğunu ve Tarantino'ya, "Bu kötü bir fikir, güzel ayaklarım yok" dediğini anlatmıştı.

Tarantino filmlerinde yalın ayak sahneleri bulunan diğer oyuncular arasında Uma Thurman ve Diane Kruger yer alıyor.