Fahrettin Koca, sağlık çalışanlarıyla Covid-19'un tedavi sürecini görüştüArtı Gerçek

Koca, Covid-19 hastalarının tedavi süreci hakkında video konferans yoluyla bilgi aldı.


Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yeni tip koronavirüs (Covid-19) hastalarını tedavi eden doktor ve sağlık çalışanlarıya video konferans yoluyla görüştü, tedavi süreci hakkında bilgi aldı.

Bakan Koca, farklı illerde tedavi gören hastaların durumuna ilişkin bilgi aldı.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Koca görüşmede, koronavirüs salgınının hem dünyayı hem de Türkiye'yi tehdit ettiğini belirterek, bu zor dönemin en büyük yükünün sağlık çalışanlarının omuzlarında olduğunun söyledi.

BAKANDAN SAĞLIK ÇALIŞANLARINA: NE KADAR ZORLU BİR MÜCADELENİN İÇİNDE OLDUĞUNUZU BİLİYORUM

Sağlık Bakanı Koca, sayıları 1 milyon 100 bini bulan sağlık çalışanlarının en büyük güçleri olduğunu vurgulayarak, "Ne kadar zorlu bir mücadelenin içinde olduğunuzu biliyorum. Bir yandan hayat kurtarmak için gayret sarf ederken bir yandan da sizler risk altındasınız. Hastaların tedavisine ne kadar erken dönemde başlarsak, solunum sıkıntısı ve yoğun bakım safhasının gelişini o kadar durdurabileceğimizi düşünüyoruz. Hastanelerimize 24 milyon cerrahi maske, 3 milyonun üzerinde N95 maske, 1 milyonun üzerinde koruyucu tulum ve gözlük dağıttık. Erken dönemde bu ilaçlara başlamanın önemli olduğunu düşünüyoruz. Çalışanlarımızı korumak noktasında da gayret içinde olmanız son derece önemli" ifadelerini kullandı.

Hekimler de, hastanelerindeki Covid-19 hastalarıyla ilgili Bakan Koca'ya detaylı bilgi verdi. Tıbbi teçhizat ve koruyucu malzeme konusunda herhangi bir sıkıntı yaşanmadığını belirten hekimler, Koca'ya teşekkür etti.

Görüşmede ayrıca tedavi protokolleri, ilaç kullanımı ve yoğun bakım süreçleriyle ilgili istişarelerde bulunuldu.

BAĞLANTILI HABERLER