CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, sandık görevlilerinin büyük bir kısmının bugünden belirlendiğini kaydederek, sandık görevlilerinin seçim günü çeşitli nedenlerden dolayı görev başında olamaması ihtimaline karşılık da sandıkların yüzde 25’inde yedek görevlendirmeler yapıldığını bildirdi.

Milliyet’ten Mehtap Gökdemir’in haberine göre CHP Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, Merkez Yürütme Kurulu (MYK) Raporu’nda, Türkiye’nin içinde bulunduğu krizi aşmasının yolunun erken seçim olduğu belirtilerek, sandık görevlilerinin şimdiden belirlendiğini bildirdi. Salıcı’nın parti değerlendirmelerinde ayrıca sahadaki çalışmalara da yer verildi.

Salıcı’nın rapordaki değerlendirmelerinin başlıklar halinde şöyle olduğu aktarıldı:

‘ERKEN SEÇİM İHTİYACI ACİL’

“Türkiye’nin istikrarı, huzuru ve içerisinde bulunduğu krizi aşması için erken seçim ihtiyacı acildir. Tüm örgütleriyle sahada olan Cumhuriyet Halk Partisi, sandık görevlilerinin büyük bir kısmını bugünden belirlemiş durumdadır.”

YEDEK GÖREVLENDİRME

“Bir önceki genel seçimde YSK tarafından belirlenen ve oy kullanma işlemi gerçekleştirilen 180 bin sandığın yüzde 90’dan fazlasında üyelerimiz asil olarak görevlendirilmiş, asil görevlilerin seçim günü çeşitli nedenlerden dolayı görev başında olamaması ihtimaline karşılık, sandıkların yüzde 25’inde de yedek görevlendirmeler yapılmış durumdadır.”

SAHA ÇALIŞMALARI

“İl başkanlarımızdan gelen saha çalışması talepleri ve programları genel başkan yardımcılığımız tarafından hassasiyetle incelenmeye devam etmektedir. Görevlendirmeler sonucu oluşan heyette yer alan milletvekilleri, Parti Meclisi ve YDK üyeleri gittikleri illerde en az iki gün kalarak sahada vatandaş ile bire bir temas etmektedir.”

DOĞU MASASI’NA 6 EKİP

“Toplam 24 ilden oluşan Doğu Masası çalışma illerinin 23’ünde PM üyeleri, YDK üyeleri ve milletvekillerinden oluşan altı ekip oluşturulmuştur. Diyarbakır ilinde yürütülecek çalışmalar Genel Merkez uhdesine bırakılmıştır. Doğu Masası kapsamına giren illerden, Genel Başkanlığımıza gelen ve özel kalem müdürlüğümüzce Doğu Masası koordinatörlüğümüze iletilen talepler değerlendirilip bu değerlendirmelerin sonucu özel kalem müdürlüğümüze yazılı olarak iletilmiştir.”