Sedat Peker ile ilgili iddianamede adı geçen Fenerbahçe’nin eski kalecisi Volkan Demirel'den hakkındaki iddialara ilişkin açıklama geldi. Demirel'in avukatı Mahir Işıkay, iddiaların asılsız olduğunu ifade etti.

Suç örgütü lideri Sedat Peker hakkında hazırlanan iddianamede, Peker ve çetesinin Kasap Döner adlı ünlü et lokantası zincirine ‘çöktüğü’, bu şirketinin kurucularının tanıdığı olan Fenerbahçe’nin eski kalecisi Volkan Demirel’in, şirkete çöktüğü belirtilen isimlerle ortaklık yaptığı iddia edilmişti. İddianamede ayrıca Demirel’in bu konuda uyarılmasına rağmen ortaklığı sürdürdüğü öne sürülmüştü.


Söz konusu iddialara ilişkin açıklama yapan Demirel’in avukatı Işıkay şunları kaydetti:

"Kamuoyunda 'Sedat Peker Davası' olarak bilinen davanın iddianamesinde Sayın Volkan Demirel'in adının geçtiği hususu ile ilgili olarak bazı kişilerin maddi gerçeğin ortaya çıkmasından ziyade sadece şahsi menfaatlerini düşünerek, adaleti yanıltmaya yönelik asılsız, yanlış, yalan ve iftiralarla dolu beyanları karşısında tarafımızca kamuoyuna açıklama yapma gereği duyulmuştur.

Sayın Volkan Demirel'in başarılı futbol kariyerinin yanında yıllardır koleksiyonerlik yaptığı bu kapsamda ünlü sanatçıların eserlerini satın aldığı bilinen bir gerçektir. İnternetten yapılacak çok basit bir araştırma ile bu durum görülecektir. Sayın Volkan Demirel'e ait bu resim ve tabloların bedellerinin tamamı son kuruşuna kadar alın teri ile kazandığı para ile ödenmiş olup hepsi belgelidir.

Ayrıca müvekkilim Sayın Volkan Demirel'in yaptığı yatırımlar kapsamında satın aldığı taşınmazlardan yaptığı ortaklıklara kadar tüm işlemleri hukuka ve yasalara uygun yapılmış olup her işlemi resmi makamlarca onaylanmış belgeler ile sabittir.

Dava kapsamında bazı kişilerin yalan, gerçek dışı, yoruma dayalı beyanları müvekkilim Sayın Volkan Demirel'den ne kopartırız amacını taşımaktadır.

Özellikle hakkında hiçbir soruşturma bulunmayan, tanık olarak bile ifadesine başvurulmayan müvekkilim Sayın Volkan Demirel hakkında bilerek asılsız ve gerçek dışı ifadeler veren bu kişiler hakkında tüm yasal haklarımızı kullanacağımızı, bu kapsamda tüm bu haksız ithamlarının hesabını çok yakın zamanda yargı önünde vermesi için gerekli işlemlere başladığımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.”