Urfa İl Kadın Platformu olarak 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle mücadele ve uluslararası dayanışma günü kapsamında Adalet Nöbeti’ndeki Emine Şenyaşar'ı ziyaret etti


24 Haziran 2018 seçimleri sürecinde AKP’lilerin saldırısında aile bireylerini kaybeden ve yıllardır adalet mücadelesi veren Şenyaşar ailesi, "Bu ülkenin makus talihini kadınlar değiştirecek" mesajı verdi.

Urfa'nın Suruç ilçesinde 14 Haziran 2018'de AKP Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve yakınlarının saldırısı sonucu eşi ve iki oğlunu yitiren Emine Şenyaşar ile saldırılardan yaralı kurtulan oğlu Ferit Şenyaşar’ın, Urfa Adliyesi önünde 9 Mart'ta başlattığı Adalet Nöbeti 262'nci gününde devam ediyor. Suruç ilçesinden gelen aile, "Şenyaşar Ailesi Adalet Köşesi" olarak adlandırılan yerde nöbetini sürdürüyor.

'İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR'

Aile sosyal medya hesabından “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü” dolayısıyla, bir mesaj paylaştı. Mesajda şöyle denildi: "Bir anne 9 aydır adliye önünde uğradığı fiziksel ve psikolojik saldırıdan dolayı; Urfa İl Kadın Platformu ‘Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele ve Dayanışma Günü’nünde,  annenin sesine ses oldu. Bu ülkenin makus talihini onurlu kadınlar değiştirecektir. #istanbulsozlesmesiyasatir."