ARTI GERÇEK - TÜSİAD'ın 30 Mart 2021 tarihinde düzenlenen Genel Kurul toplantısında TÜSİAD Yönetim Kurulu, Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı, Denetleme Kurulu ve Haysiyet Divanı üyelerinin seçimi gerçekleşti.

Genel Kurul toplantısında, TÜSİAD'ın yeni Yönetim Kurulu Üyeleri belli oldu. Genel Kurul'da seçilen yeni Yönetim Kurulu, ilk toplantısında, Yönetim Kurulu Başkanlığı'na Simone Kaslowski'yi, Başkan Yardımcılıklarına ise Murat Özyeğin, Mehmet Tara ve Bahadır Balkır'ı seçti.
 
2021 Dönemi TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ve Yönetim Kurulu Yedek Üyeleri isim listesi şöyledir:
 
TÜSİAD YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELERİ VE SORUMLU OLDUKLARI YUVARLAK MASALAR  

SİMONE KASLOWSKİ, Yönetim Kurulu Başkanı

MURAT ÖZYEĞİN, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Eş Başkanı Enerji ve Çevre Yuvarlak Masası Başkanı

MEHMET TARA, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Sayman Üyeler ile İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi

BAHADIR BALKIR, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sanayi Politikaları Yuvarlak Masası Başkanı

BARIŞ ORAN, Üye Ekonomi ve Finans Yuvarlak Masası Başkanı

BATU AKSOY, Üye Kalkınma Politikaları Yuvarlak Masası Başkanı

FATİH KEMAL EBİÇLİOĞLUÜye Yatırım Ortamı Yuvarlak Masası Başkanı

İREM ORAL KAYACIK, Üye Girişimcilik ve Gençlik Yuvarlak Masası Başkanı  

NÜKET KÜÇÜKEL EZBERCİ, Üye Sosyal Politikalar Yuvarlak Masası Başkanı

ÖNDER SEZGİ, Üye Parlamento ve Kamu Kurumları ile İlişkiler Eş Başkanı 

SERKAN SEVİM, Üye Dijital Türkiye Yuvarlak Masası Başkanı 

B.CAN YÜCAOĞLU, Üye Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanı

EBRU DİCLE, Üye Genel Sekreter                

TÜSİAD YÜKSEK İSTİŞARE KONSEYİ BAŞKANLIK DİVANI (2021-2022)

TUNCAY ÖZİLHAN    (Başkan)
ÖMER M. KOÇ    (Başkan Yardımcısı)
ARZUHAN DOĞAN YALÇINDAĞ    (Başkan Yardımcısı)
N. ÜMİT BOYNER    (Başkan Yardımcısı)
ÖMER ARAS    (Başkan Yardımcısı)
AGAH UĞUR    (Sekreter)
TAYFUN BAYAZIT    (Sekreter)

SİMONE KASLOWSKİ KİMDİR?

İlk ve orta öğrenimini İstanbul'da tamamlayan Simone Kaslowski ABD'de Clark Worcester Üniversitesi'nden 1984 yılında mezun olduktan sonra, 1985 yılında aile şirketi olan Organik Kimya İstanbul'da satış bölümünde göreve başladı.

Organik Kimya üretim ürünlerinin ihracat pazarını geliştirme yönünde çalışmalar yapan Kaslowski 1993 yılında Organik Kimya'nın satış bölümü yöneticisi oldu. Yatırım projelerinde aktif olarak görev aldı. 1995 yılında Organik Kimya CEO'su olan ve Yönetim Kurulu Üyeliği'ni üstlenen Kaslowski firmanın büyümesine liderlik etti. Halihazırda 80'den fazla ülkede faaliyet gösteren Organik Kimya, İstanbul'da Kemerburgaz ve Tuzla'da, yurtdışında ise Hollanda'nın Roterdam ve İsviçre'nin Lugano kentlerindeki üretim tesislerinde yılda 250 bin ton kapasiteyle üretim yapıyor ve distribütörlük faaliyetleri yürütüyor. 

Simone Kaslowski kimya sektörünün gelişimi için önemli sivil toplum projeleri geliştirilmesine öncülük yaptı ve Türkiye Kimya Sanayicileri Derneği bünyesinde “Kimya İhtisas Bölgesi” Chemport projesinin hayata geçirilmesine yönelik girişimlere katkıda bulundu. TÜSİAD bünyesindeki çalışmalarına ilk olarak Kimya Görev Gücü Başkanlığı görevini üstlenerek başladı. 2013 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan Kaslowski, bu süre içinde önce AB İşleri Komisyonu Başkanlığı, ardından da Küresel İlişkiler ve AB Yuvarlak Masası Başkanlığı görevlerini yürütmüştür. Kaslowski TÜSİAD Yönetim Kurulu'ndaki sorumlulukları kapsamında başta AB ve ABD olmak üzere Türkiye'nin küresel ilişkilerinin geliştirilmesi yolunda çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2017 yılından bu yana TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini üstlenen Kaslowski, 20 Şubat 2019 tarihli Genel Kurul Toplantısı'nda TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine seçilmiştir. Kaslowski evli ve üç çocuk babasıdır. İngilizce, İtalyanca ve Fransızca bilmektedir.