'Sözcü Gazetesi davası'nda sanıklar Emin Çölaşan, Necati Doğru, Gökmen Ulu, Metin Yılmaz, Mustafa Çetin, Yücel Arı, Yonca Yücekaleli hakkında 'FETÖ/PDY'nin içerisindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte bu örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme' iddiasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istendi.

Sözcü Gazetesi sahibi Burak Akbay ve yazarlarının 'FETÖ soruşturması' kapsamında yargılandıkları davada savcı mütalaasını hazırladı.

Burak Akbay'ın savunması alınamadığı gerekçesiyle dosyasının ayrılması istenen mütalaada Emin Çölaşan, Necati Doğru, Gökmen Ulu, Metin Yılmaz, Mustafa Çetin, Yücel Arı, Yonca Yücekaleli hakkında ise 'FETÖ/PDY'nin içerisindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte bu örgüte bilerek ve isteyerek yardım etme' iddiasıyla 5 yıldan 10 yıla kadar hapis cezası istenildi.

Mütalaa henüz yargılananlara ve avukatlara tebliğ edilmeden Sabah gazetesinin internet sitesinde haber yapıldı. Bu aşamada mütalaa verilmesinin hukuka aykırı olduğunu ve mütalaadan dönülmesi gerektiğini belirten avukatların bu talebini mahkeme reddetti. Dava 14 Haziran'a ertelendi.(HABER MERKEZİ)