Türkiye İşçi Partisi (TİP) İstanbul Seçim İrtibat Bürosu, Kadıköy Bahariye Caddesi'nde açıldı. Çok sayıda kişinin katıldığı açılışta sık sık 'HDP umuttur, umut Meclise', 'HDP halktır halk burada', 'Sosyalistler Meclise, umut Meclise' sloganları atıldı.

Açılışa katılan HDP İstanbul birinci bölge adayı Erkan Baş, Türkiye'de iktidarın, sermayenin halkın sesini kısmaya çalıştığını dile getirerek, "Halkın sesini kısmaya çalışanların yapmayacağı tek bir şey var; yan yana gelişimiz, kendi öz gücümüzle siyasete müdahale etmesidir. Ülkede halkın, emekçinin sesini kısacak hiçbir güç, egemen tanımıyoruz" dedi.


HDP İstanbul milletvekili adayı Erkan Baş

‘YARIM BIRAKTIĞIMIZ İŞİ TAMAMLAYACAĞIZ’

"Bu ülkenin geleceğine gençlerimiz, kadınlarımız karar verecek diye yola çıktık" diyen Baş, "Onların arkalarında büyük para babaları, tarikatlar var, ama buna rağmen 16 yıldır bu halka boyun eğdiremediler. Bir tek şey yapabildiler bugüne kadar. Milyonları böldüler onların deyimiyle. Ne zaman yan yana geldiysek korkularından titrediler. Hep beraberdik. Gezi barikatlarında hep birlikteydik, 7 Haziran'da hep birlikteydik. 16 Nisan'da hep beraberdik. Şimdi de 24 Haziran'da hep beraber olacağız ve yarım bıraktığımız işi tamamlayacağız" diye konuştu. 


TİP İstanbul Seçim İrtibat Bürosu, Kadıköy'de açıldı

'HESAP SORMAYA GELİYORUZ’

24 Haziran seçimlerinin tarihi bir önemde olduğunu dile getiren Baş, şöyle devam etti: "Düzenin bütün partileri, güçlerini el ele vermiş HDP'nin baraj altında kalmasın istiyorlar. Burada Kürt ve Türk işçilerinin, halklarının birlikte yaratacağı kuvvetin farkında olanların paniği vardır. İşte tam da bu nedenle biz seçimlerde HDP'ye oy vermeliyiz. Biz bu barajı yıkarak, paramparça ederek aslında sarayı da yıkacağımızın işaretini vereceğiz. Biz sadece barajı yıkmak için değil, bu sarayı başlarına yıkmak için geliyoruz. 24 Haziran'da büyük bir başlangıcı yaratmak için geliyoruz. Biz Sur'da, Cizre'de sadece bu iktidara teslim olmadıkları için direnen Kürtleri hedef haline getirip, kentlerimizi yakıp yıkanlardan hesap sormak için geliyoruz. Bizler bu ülkeyi yeniden kurmak için geliyoruz" dedi. 

(Mezopotamya Ajansı)