Topbaş'ın damadının 15 yıla kadar hapsi istendiArtı Gerçek

AKP'nin eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'ın tutuklu damadı Ömer Faruk Kavurmacı hakkında, 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep edildi.


Eski İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’ın ‘FETÖ’den tutuklu bulunan damadı Ömer Faruk Kavurmacı, Mustafa Şevki Kavurmacı ve Ahmet Sait Kavurmacı için savcı mütaalasını açıkladı.

İstanbul 23'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya, 'Silahlı Terör Örgütü üyesi olmak' suçundan 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis istemiyle tutuklu yargılanan sanık Ömer Faruk Kavurmacı ile tutuksuz sanık Mustafa Şevki Kavurmacı katıldı. Firari sanık Ahmet Said Kavurmacı ise duruşmaya katılmadı.

Savcı, Ömer Faruk Kavurmacı, Mustafa Şevki Kavurmacı’nın 'FETÖ Silahlı Terör Örgütü üyeliği' suçlamasıyla 7.5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmasını talep etti. Savcı, firari Ahmet Sait Kavurmacı'nın dosyasının da ayrılmasını istedi.

Suçlamaları kabul etmeyen 80 yaşındaki Mustafa Şevki Kavurmacı sağlık durumu elvermediği belirterek savunmasının avukatları tarafından okunmasını talep etti. Mustafa Şevki Kavurmacı’nın avukatları tarafından okunan savunmada, "Biz hayatımızı tamamen şeffaf yaşadık. Şirketlerimiz aynı şekilde şeffaftı. Ne örgütle ne terörle ne darbe ile hiçbir işimiz olmadı, olamazda. Şirketlerimiz geri dönülemez bir batağa sürüklenmeden tamamen ailemize iade edilmesini talep ediyorum" ifadelerine yer verildi.

'BEN TÜRK MİLLİYETÇİSİYİM'

Yazılı savunmanın ardından sözlü savunma da yapan Mustafa Şevki Kavurmacı, "Muhterem heyet, hayatta insanı yaşatan değerler vardır. İnsan izzeti ile şerefi ile Allah, Peygamber aşkı ile vatan sevgisi ile yaşar. Hayatımı ülkem için çalışarak geçirdim. 80 yaşına dayandığım bu günlerde en adi iftiralara maruz kaldım. Böyle yaşanmıyor, böyle yaşamayı zillet kabul ederim. Bir Türk milliyetçisiyim. Vatanıma, milletime en derin değerlerle bağılıyım. 15 bin gencin üniversite tahsili yapmasına vesile oldum. Hiç birini tanımam. Devletin ve milletin adıma yapılacak her türlü çalışmanın yanındayım” dedi.

ÖMER FARUK KAVURMACI: 62 KİŞİDEN OLUŞAN TUSKON YÖNETİMİNİN TEK TUTUKLU SANIĞIYIM

Yazılı savunmasını mahkemeye sunan TUSKON davasında 3 yılı aşkın bir süredir tutuklu bulunan sanık Ömer Faruk Kavurmacı. yazılı savunmanın dışında sözlü olarak da savunma yaptı. İddiaları kabul etmediğini söyleyen Ömer Faruk Kavurmacı, "ByLock kullanmadığım, FETÖ ile irtibatlı hiç bir internet sitesine girmediğim, TUSKON'dan noter aracılığı ile istifa ettiğim tespit edilmiştir. FETÖ ile ilişkili cemiyet, dernek ve kişilerle irtibatlı olduğuma dair hiçbir delil ortaya konulmamıştır. 3.5 yıldır cezaevinde defalarca epilepsi krizi geçirdim, hastaneye kaldırıldım. Eğer bir suçum var ise can baş üstüne. 62 kişiden oluşan TUSKON yönetiminin tek tutuklu sanığıyım. Beraatımla birlikte tahliyeme karar verilmesini talep ediyorum" diye konuştu. (HABER MEREKEZİ)