Atalay: Bana saldıranların yüzde 90’ı işçi değil, terörü destekleyen gruplarArtı Gerçek

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, açık unutulan mikrofon skandalının ardından kendisine yöneltilen eleştirileri böyle cevapladı.


Çalışma Bakanı ile birlikte katıldığı toplu iş sözleşmesi imza töreninde mikrofonun açık olduğunu unutarak konuşan ve işçiler lehine pazarlık yapmadığı ortaya çıkan Türk İş Başkanı Ergun Atalay, kendisine yönelik eleştiriler üzerine yaptığı savunmada, eleştirenlerin işçi olmadığını ve "terörü desteklerin gruplar" olduğunu iddia etti.

Atalay, kamudaki sözleşmenin imzalanması sürecinin 220 gün sürdüğünü belirterek, “Her şeyimiz şeffaftır. Sendika başkanları ile sürekli görüşme halindeydik. Her aşamada toplandık ve bir sonraki adımı birlikte kararlaştırdık. Karar sendikaların ve işçilerin ortak kararıdır” dedi.

“Hayatım boyunca ülkemi de işçiyi de satmadım, satmam, sattırmam” iddiasında bulunan Atalay şunları söyledi:

“Türkiye ciddi bir ekonomik kriz içinde. Sözleşme böyle bir krizin içinde imzalanmış bir sözleşmedir. Bütün sektörlerde işçi çıkarmaların yaşandığı bir ortamda imzalanmıştır. İşçinin ekmek teknesini korumayı da düşündüğü koşullar söz konusudur. İşçiler bir yandan maaşlarına zam isterken diğer yandan ekmek teknelerini de korumayı esas almışlardır. Toplusözleşme görüşmeleri en az hasarla atlatılmıştır. İşçinin isteği doğrultusunda hareket edilmiştir. Sözleşme sonrasında beni hedef alanlar oldu. Hemen şunu belirteyim. Bana saldıranların yüzde 90’ı işçi değil. Onların asıl amaçları başka. Ben başından beri Türkiye’yi savunduğum için, Mehmetçiğin arkasında durduğum için beni hedef aldılar. Terörü destekleyen gruplar. Bunların saldırısı beni etkilemez.”

'S-400'LERE DESTEK VERECEĞİM'

Bugüne kadar izlediği çizgiden taviz vermeyeceğini yineleyen Atalay, şöyle devm etti:

“Benim tutumum nettir. Emeklilikte yaşa takılanların haklarını savunmaya devam edeceğim. Taşerondan kadroya geçenlerin, geçici işçilerin haklarını her ortamda dile getireceğim. Hayat pahalılığından şikayetlerimi sürdüreceğim. Kazdağları'ndaki doğa katliamına itiraz ederken terör örgütünün ormanları yakmasını da gündeme getireceğim. Teröre karşı mücadele eden Mehmetçiğin arkasında duracağım. S-400’lerin ülkeme getirilişine destek vereceğim. Bizim bu ülkeden başka gidecek yerimiz yok. Her zaman önce Türkiye diyeceğim.” (HABER MERKEZİ)

BAĞLANTILI HABERLER