Ünlü milyarder Bloomberg, Trump'a rakip oluyorArtı Gerçek

Milyarder iş insanı Michael Bloomberg'in, 2020 ABD Başkanlık seçimlerinde Demokratlar'dan aday olmayı ciddi bir şekilde değerlendirdiği açıklandı.


Milyarder iş insanı Michael Bloomberg'in, 2020 ABD Başkanlık seçimlerinde Demokratlardan aday adaylığını bu hafta koyması bekleniyor.

Eski New York Belediye Başkanı ve milyarder Michael Bloomberg, bu yılın  başında aday olması beklenmiş ancak sonrasında bu iddialar yalanlanmıştı.

Wall Street Journal'ın haberine göre Demokratların, 2020 seçimleri için ABD Başkanı Donald Trump'ı yenecek güçlü adaylar çıkarmaması üzerine milyarder iş insanı Michael Bloomberg adaylığını koyma kararı aldı. 

77 yaşındaki milyarderin adaylık başvurusunu bu hafta içerisinde yapması bekleniyor.

Haber, Bloomberg News'ta da yer alırken, Bloomberg'in Sözcüsü, "Şimdi işi bitirmemiz ve Trump'ın yenildiğinden emin olmamız lazım.  Michael'ın mevcut aday adaylarının bunu başaramayacağına dair endişeleri giderek artıyor" dedi.

ABD Başkanı Trump ise potansiyel rakibine dair henüz bir açıklama yapmadı.

MICHAEL BLOOMBERG KİMDİR?

Wall Street'te görev yapan Michael Bloomberg, ekonomi ve finans ağırlıklı haberler yapan medya kuruluşu Bloomberg'i kurdu. Bloomberg aynı zamanda siyasete yabancı bir isimdeğil. Üç dönem boyunca New York Belediye Başkanlığı da yapan Bloomberg, aynı zamanda ABD'de silah satışına ilişkin kontrollerin sıkılaştırılmasını savunan Everytown isimli grubun da en büyük finansörlerinden kabul ediliyor.

BAĞLANTILI HABERLER