Usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybettiArtı Gerçek

Usta oyuncu ve müzsiyen Aktuğ'a KOAH teşhisi konmuştu.


KOAH hastası usta oyuncu Recep Aktuğ hayatını kaybetti. Aktuğ, en çok Aşk-ı Memnu dizisinde canlandırdığı Hilmi karakteriyle hafızalara kazınmıştı.

Aktuğ, geçtiğimiz aylarda hastaneye kaldırılmış, usta oyuncuya KOAH teşhisi konulmuştu.

Aktuğ’un ölüm haberi sosyal medya hesabından “Recep Aktuğ vefat etmiştir....Tüm sevenlerinin başı sağ olsun....” ifadeleriyle duyuruldu.

KIZINDAN AÇIKLAMA

Recep Aktuğ'un oyuncu kızı Zeynep Aktuğ babasının vefat haberini sosyal medya hesabından “Canım babam Recep Aktuğ'u kaybettim“ ifadeleriyle paylaştı.

RECEP AKTUĞ KİMDİR?

Recep Aktuğ, 1976 yılında Türkiye'nin ilk eşlik vokal grubu Kısa Dalga'yı kurdu. Kısa Dalga ilk gece çalışmasını Ayten Alpman ile yaptı.

1978 yılında Antalya Altın Portakal Şarkı yarışmasına iki beste ile katılan Aktuğ, ikincilik ve yedincilik ödülü kazandı. 1979 yılında Cantekin ile Eurovision'a katıldı, 1981 yılında Giden Gençliğe ve Canım adlı şarkılarıyla ilk kırkbeşliğini çıkardı.

1983 yılında Buğra Uğur'un bestesiyle Eurovision Türkiye birincisi olarak, Çetin Alp ile Almanya'da Türkiye'yi temsil etti. Birçok bestesi ve şarkı sözü çeşitli sanatçılar tarafından seslendirilen Aktuğ, birçok reklam filminde ve dizide de rol aldı.

Recep Aktuğ'nun Esen Müzik etiketiyle çıkmış ‘Alışma Bana’ ve ‘Siyah Gül’ adlı iki müzik albümü de bulunmaktadır. ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinde ‘Ender Bey’ karakteri ile ‘Aşk-ı Memnu’ adlı dizideki ‘Hilmi Bey’ karakteri ile öne çıkmıştı.