Virginia'da Floyd'un öldürülmesini protesto eden 200 kişi tutuklandıArtı Gerçek

Adalet ve Eşitlik Savunucuları adlı grubun lideri Wilayto, tutuklananların cezaevine götürülmeden saatlerce otobüslerde tutulduklarını aktardı.


ABD'nin Virginia eyaletine bağlı Richmond'da, siyahi Amerikalı George Floyd'un polis tarafından boğularak öldürülmesini protesto eden eylemcilerden yaklaşık 200'ünün, sokağa çıkma yasağını ihlal ettikleri gerekçesiyle tutuklandıkları bildirildi.

Virginia Özgürlük, Adalet ve Eşitlik Savunucuları adlı grubun lideri Phil Wilayto, eyalete bağlı Richmond'da yaklaşık 200 protestocunun sokağa çıkma yasağını ihlalden tutuklandığını duyurdu. Wilayto, yaptığı açıklamada protestocuların darp edilmediği ya da yaralanmadığı bilgisini paylaşarak, ancak cezaevine götürülmeden önce birkaç saatlerini otobüslerde geçirmek zorunda kaldıklarını söyledi.


‘İŞKENCE VE GENÇLER İÇİN TRAVMATİK BİR DURUM’

"Otobüslerde tuvalet yoktu, bu yüzden polis her aracın arkasına bir kova koydu" ifadelerini kullanan Wilayto, bazı durumlarda 19 saate kadar süren bu durumun bir işkence ve gençler için travmatik bir durum olduğunu kaydetti.


(Sputnik)

BAĞLANTILI HABERLER