Yıldırım: Ufak bir pürüzümüz, eksik işimiz var halledeceğiz

18.05.2019 07:47    Güncelleme: 15.11.2019 12:52

‘Ya gitmeyeceğiz ya da mehter marşıyla gideceğiz vals yapıp geri geleceğiz hızlı hızlı. Bu teşkilata güveniyorum.’

AKP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, Fatih Belediyesi Topkapı Sosyal Tesisleri'nde düzenlenen AKP Fatih İlçe Teşkilatı sahur programında partililerle bir araya geldi.

31 Mart'ta bir seçimlerine ilişkin konuşan Yıldırım, “Önümüzde 35 gün var. Zaman su gibi akıyor. 35 gün sonra tekrar sandığa gidiyoruz, bu yarım kalan işi tamamlıyoruz inşallah, hazır mısınız?" diye sordu.

'HER ŞEY DAHA GÜZEL OLACAK MI?'

31 Mart seçimlerinde Fatih Belediye Başkanı seçilen Ergün Turan'a verilen desteğe teşekkür eden Yıldırım, "Ergün beyle, Cumhurbaşkanımızın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde de beraber çalışmıştık. Her gidişin bir dönüşü vardır. İstanbul'dan çıktık, dolaştık döndük İstanbul'a geliyoruz" şeklinde konuştu.

Soylu: Seçim iptal edilmeseydi hiç içimize sinmeyecekti

‘Bu seçim iptal edilmeseydi hiç içimize sinmeyecekti. Herkes önce iğneyi kendisine, çuvaldızı başkasına batırsın.’

Binali Yıldırım, Ergün Turan'ın Fatih Belediye Başkanı olarak görevine başladığını kaydederek, "Biz de 23 Haziran'da inşallah, sizlerin de desteği ve gayretiyle bu işi hallediyoruz değil mi? Her şey daha güzel olacak mı? Daha güzel olacak. Hak yerini bulacak" ifadelerini kullandı.

'BU ŞEHRE HİZMET ETMEK BİZİM İÇİN İBADETTİR'

Fatih'in sıradan bir ilçe olmadığını ifade eden Yıldırım, konuşmasının devamında şunları söyledi:

"Fatih deyince İstanbul akla gelir. İstanbul'un hazineleri akla gelir. İstanbul'u nasıl tanıtacağız dediğimiz zaman Fatih akla gelir. Camiler, ecdadın bize miras bıraktığı eserler akla gelir. Bizim kültürümüz, bizim inancımız, medeniyetimiz akla gelir. Kadim İstanbul akla gelir. Bu şehre, bu beldeye hizmet etmek bizim için bir ibadettir."

Erdoğan, İstanbul sandıklarını soruşturan savcının eşini o kuruma atadı

Başsavcının eşinin, İstanbul'da sandık kurullarında usulsüzlük iddialarını soruşturma kararından 8 gün sonra atanması dikkat çekti.

‘UFAK BİR PÜRÜZ, EKSİK BİR İŞİMİZ VAR, HALLEDECEĞİZ’

Yıldırım ayrıca konuşmasında, "Evimiz, işimiz, geleceğimiz İstanbul. Onun için İstanbul'a yapacak çok işimiz var. Bunu yapmak için ufak bir pürüzümüz var, eksik işimiz var, onu halledeceğiz. 24 Haziran'dan itibaren 'durmak yok yola devam' diyeceğiz" ifadelerini kullandı.

'BU TEŞKİLATA GÜVENİYORUM'

Sputnik’in aktardığı habere göre ramazan bayramı sonrası memlekete gidenlerin hızlıca geri dönmesini isteyerek şunları söyledi:

"Ramazan, ardından uzunca bir bayram, sonra gidiyoruz memlekete. Orada kalmıyoruz, geri geliyoruz. Geçen seferki gibi gidip orada kaldık mı işler gene sakata biner. Onun için ya gitmeyeceğiz ya da mehter marşıyla gideceğiz vals yapıp geri geleceğiz hızlı hızlı. Buradaki iş mühim. Tatil, memleket özlemi bir hafta daha bekleyebilir ama bu iş bir hafta daha beklemez. Sizlere güveniyorum. Bu teşkilata güveniyorum. Bu teşkilat 16 yıldır destan yazdı, bu sefer de destan yazacak İstanbul'da."

İmamoğlu’na 500 bin kişi bağışta bulundu

CHP tarafından yapılan açıklamaya göre, toplanan para 10 milyonu aştı.