Kızılay’ın yoksullara ücretsiz dağıtmak üzere hazırladığı konserve etler, AKP milletvekili ve Kızılay Şube Başkanı da olan kardeşinin ortak olduğu otelden çıkmıştı.

AKP Bitlis milletvekili Cemal Taşar ve kardeşi olan Tatvan Kızılay Şube Başkanı Battal Taşar'ın ortak olduğu otelin mutfağında çekildiği öne sürülen görüntüler kamuoyunda tepkilere neden olmuştu.

Tepkilerin ardından AKP milletvekili Cemal Taşar açıklama yapmış, görüntüleri ve iddiaları yalanlamıştı.

Uzun süredir suskunluğunu koruyan Battal Taşar ise konuya ilişkin bir yazılı açıklama yaparak istifa ettiğini duyurdu.

Açıklamada bir linç kampanyası yürütüldüğü öne sürüldü.

''Aile geçmişimiz ve yaşam tarzımız şeffaftır. Asla harama el uzatmadık. Bizi karalayanların geçmişini ve hayat tarzını kıymetli hemşerilerimin vicdanına ve Allah'a havale ediyorum. Ayrıca hukuk önündeki hesaplaşma devam edecektir. Bitlis ve Tatvan'daki siyasi hesaplaşmalara Kızılay gibi güzide bir kurumun daha fazla alet edilmesinden son derece rahatsız olduğumu bilinmesini isterim. Bölgede kendisinden başkasına yaşama şansı ve hakkını vermek istemeyenlere karşı, ailemizin de mensup olduğu Ak Parti 'nin ilimizde kazanmış olduğu zaferlere şahsım üzerinden saldırılmasına ve karalanmasına meydan vermeyeceğim. Şahsımla herhangi bir hesabı olanların doğrudan hesaplaşması ve Kızılay'ın son gelişmeler üzerine başlattığı incelemeyi rahatlatmak için; Kızılay Tatvan Temsilciliği görevimden istifa ettiğimi bildiririm. Kamuoyuna ve kıymetli hemşerilerime saygıyla arz ediyorum.''ifadelerine yer verildi.