Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ihalelerine fesat karıştırdıkları ve görevlerini kötüye kullandıkları gerekçesiyle tutuklanan eski İl Milli Eğitim Müdürü ve kayyım döneminin Daire Başkanı Yakup Sarı ile 5 kişi tahliye edildi.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ihalelerinde yolsuzluk yaptıkları gerekçesiyle eski İl Milli Eğitim Müdürü ve Mardin Büyükşehir Belediyesi kayyım yönetiminin Genel Sekreter Yardımcısı, İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi ile Kültür, Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı görevine atanan Yakup Sarı ve İl Milli Eğitim Müdürü yardımcılarının da olduğu 5 kişi tutuklanmıştı. "İhaleye fesat karıştırma" ve "görevi kötüye kullanma" suçlamalarıyla kısa süreli tutukluluğun ardından Sarı ve beraberindekiler, yapılan itiraz üzerine tahliye edildi. 

HAKLARINDAKİ DELİLLER TOPLANMIŞ

Mezopotamya Ajansı’nın haberine göre 23 Aralık’ta tahliye edildiği öğrenilen Sarı ve beraberindekilerin, haklarında delillerin toplandığı gerekçesiyle tahliye edildikleri ve adli kontrol şartı uygulanacağı öğrenildi.

FARKLI İHALELERDE DE YOLSUZLUK ÇIKINCA AYNI KİŞİLER HAKKINDA SORUŞTURMA AÇILDI

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesindeki farklı ihalelerde de yolsuzluk yapıldığı gerekçesiyle aynı kişiler hakkında soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Soruşturma kapsamında aralarında serbest bırakılan İl Milli Eğitim Müdürlüğü yardımcıları Ş.G. ve M.D.'nin de olduğu 5 kişi, gözaltına alındı ancak savcılık sorgularının ardından serbest bırakıldı.