Suriye Demokratik Güçleri: Suriye rejimiyle anlaştıkArtı Gerçek

Türkiye'nin Kuzey Suriye'ye yönelik harekatına ilişkin açıklama yapan Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, 'Sınırların korunması için Şam yönetimi ile anlaşmaya vardık' dedi.


Kuzey Suriye’ye yönelik operasyonun 5'inci gününde, Suriye Demokratik Güçleri (QSD) ile Suriye ordusu arasında bir anlaşma yapıldığını iddia edilmiş,  Suriye ordusunun 48 saat içinde Menbic ve Kobani’ye gireceği öne sürülmüştü.

Suriye yönetimine yakın El Mayadin televizyonunun aktardığı bu iddianın ardından Fırat Bölgesi Savunma Komitesi Eşbaşkanı İsmet Şex Hesen’den önemli bir açıklama geldi.

'Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi’nin, Suriye rejimiyle yaptığı görüşmeye ilişkin konuşan Hesen, "Elimizden geleni yapıyoruz. Bütün devletlere çağrıda bulunduk; ancak bir şey yapmadılar. Kendi derdimize derman olacağız. Yaralarımızı kendimiz saracağız" dedi.

Saldırılar karşısında Kürtlerin birlik olması gerektiğinin söyleyen Hesen, “"Suriye rejimiyle anlaştık. Bugün akşama kadar gelmeleri gerekiyor. Kimseye güvenmeyeceğiz. Kendi ayaklarımız üzerinde durmalıyız. Herkes silahlanmalı. Herkes hazırlıklarını yapmalı ve evlerinden uzaklaşmamalı. Hırsızlar ve askerler evlerimize girmesin" diye konuştu.

'SINIRLARIN KORUNMASI İÇİN ANLAŞMAYA VARDIK'

Fırat Bölgesi Savunma Komitesi Eşbaşkanı İsmet Şex Hesen'in açıklamalarının ardından açıklama yapan Kuzey ve Doğu Suriye Özerk Yönetimi, 'Sınırların korunması için Şam yönetimi ile anlaşmaya vardık'  dedİ.

Ayrıntılar geliyor....

(M.A)

BAĞLANTILI HABERLER