Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Kanada genelindeki 11 farklı üniversitenin öğrencilerine hitap ettiği açıklamasında, Rusya'ya yönelik yaptırım baskısının devam etmesi gerektiğini belirterek, "Silahlara, finansal ve insani desteğe ihtiyacımız var" dedi.

Çevrim içi video bağlantısıyla üniversite öğrencilerine seslenen Zelenskiy, ülkeler ve toplumlar arasındaki mesafelerin, internet üzerinden azaltılabileceğini belirterek "Bizim için internet bir tür silah çünkü neler olduğunu bu sayede gösterebiliyoruz. Bilgi, bazen bazı silah türlerinden daha büyük bir darbe vurabilir" şeklinde konuştu. Zelenskiy, bilginin özellikle internet ve sosyal medya sayesinde Ukrayna için güçlü bir silah olduğunun kanıtlandığını ifade etti.

‘HER ŞEYE RAĞMEN BİZ KAZANACAĞIZ’

Ülkesinin Rusya'nın işgalinden yaklaşık dört ay sonra da demokrasiye bağlılığını sürdürdüğünü hatırlatan Zelenskiy, "Özgür ve demokratik bir gelecek için her şeye rağmen galip geleceğiz" diye konuştu.

ULUSLARARASI TOPLUMA DESTEK ÇAĞRISI

Zelenskiy, insanları mücadeleye ve uluslararası toplumu ise yardımları devam ettirmeye çağırarak, "Silahlara, finansal ve insani desteğe ihtiyacımız var. 7/24 kalıcı yaptırım baskısına ihtiyacımız var. Bunu ne kadar tekrar edersem edeyim, savaş devam ederken asla çok fazla söylemiş olmayacağım" ifadelerini kullandı.