Diyarbakır’da hakim, savcı, vali ve birçok bürokratın bıraktığı “emanet” 200 milyon TL’yi alıp kaçmakla suçlanan kuyumculardan 3’üncüsü de yakalandı.
 
Diyarbakır’da aralarında hakim, başsavcı, vali, belediye başkanı ve bürokratlar ile çeşitli meslekten kişilerin kendisine bıraktığı 200 milyon TL değerindeki “emanet” parayla kaçan kuyumculardan 3’üncüsü olan Serdar A. da Zülfükar ve Zülküf O. Adana’da yakalandı.
 
50 KİŞİ SUÇ DUYURUSUNDA BULUNMUŞTU
 
Kayapınar ilçesi Diclekent Bulvarı'ndaki kuyumculuk yapan Zülküf O., ağabeyi Zülfikar O. ve Serdar A., 200 milyon TL değerindeki para ve ziynet eşyasıyla ortadan kaybolmasının ardından O. kardeşlere emanet para bırakan yaklaşık 50 kişi, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayette bulundu. Şikayeti inceleyen savcılık, kimlikleri belirlenen şüphelilerin yakalanması için gözaltı kararı çıkardı.
 
AĞABEY-KARDEŞ YAKALANMIŞTI
 
Şüphelilerden Zülküf O., hakkında yakalama kararı çıkarıldığını öğrenince Adana'da polise giderek teslim oldu. Bir hafta sonra ağabeyi Zülfikar O. da polis ekiplerince Adana'da yakalanıp, gözaltına alındı. Diyarbakır'a getirilen kardeş kuyumcular, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp cezaevine gönderildi.
 
SON ŞÜPHELİ DE ADANA’DA YAKALANDI
 
Yakalanması için çalışma yürütülen son şüpheli Serdar A., dün Adana'da gözaltına alındı. Serdar A.'nın gözaltına alınmasıyla soruşturma dosyasındaki tüm şüpheliler yakalanmış oldu.
 
Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, kamuoyunda geniş yankı bulan olayla ilgili iki savcı görevlendirerek, soruşturmanın hızlı yürütülmesi talimatını verdi.