18 yaşındaki Zehra Bayır cinayeti: İlimder İlter'e ağırlaştırılmış müebbet

18 yaşındaki Zehra Bayır cinayeti: İlimder İlter'e ağırlaştırılmış müebbet
Muğla'da çalıştığı yerde öldürülüp, cesedi bahçedeki havuza atılan Zehra Bayır cinayetiyle ilgili yargılanan İlimder İlter isimli erkeğin cezası belli oldu. İlter, 'kadına karşı kasten öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.

Artı Gerçek - Muğla'nın Milas ilçesinde çalıştığı eğlence mekanında öldürülüp, cesedi bahçedeki havuza atılan 18 yaşındaki Zehra Bayır cinayetiyle ilgili davada tutuklu sanık İlimder İlter ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı. Cezada indirim uygulanmadı.

Konya'dan Milas'a gelen Zehra Bayır, Selimiye Mahallesi'ndeki eğlence mekanında şarkı söylemeye başladı. İddiaya göre; işletme sahipleri, Zehra Bayır'a toplu para vereceklerini belirtip, hiç ödeme yapmadı.

Kardeşinin tedavisi için Konya'ya gideceğini ve 50 bin liralık alacağı olduğunu söyleyen Zehra Bayır, işletme sahiplerinden bu parayı talep etti.

Başına sert cisimle vurulan ve mekanın havuzuna atılan Zehra Bayır, öldü. Temmuz 2022'de işlenen bu cinayetin ardından işletmenin ortakları İlimder İlter ve Ömer İlter, garson Ünal Karakülah, Hatice K., Taner K. ve Milas Adliyesi'nde görevli katip Ahmet G., gözaltına alındı. Şüphelilerden İlter kardeşler ile Karakülah tutuklandı, diğerleri tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Bodrum Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen 7'nci duruşmada karar çıktı.

380x200-zehranin-sevgilisinin-evinden-kanli-tisort-cikti-1662059724355.jpg

İlimder İlter isimli erkek

İlimder İlter, 'kadına karşı kasten öldürme' suçundan indirim uygulanmaksızın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı ve tutukluluk halinin devamına karar verildi. Ömer İlter ve Ünal Karakülah, 'kadına karşı kasten öldürme' suçundan delil yetersizliği nedeniyle beraat etti.

Ömer İlter ve Ünal Karakülah ayrıca 'suç delillerini gizleme' suçundan 4,5 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Ancak İlter ile Karakülah, ceza miktarları ve tutuklu kaldıkları süre göz önüne alınarak yurt dışı yasağı uygulanarak tahliye edildi. Ahmet G. ise delil yetersizliğinden beraat etti.

Hatice K. 'suç delillerini yok etme, gizleme ve değiştirme' suçundan 1 yıl 8 ay, Taner K. aynı suçtan 10 ay, suça sürüklenen çocuk T. İ. de aynı suçtan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı. Bu cezalarla ilgili hükmün açıklamasının geri bırakılmasına karar verildi. (DHA)

Öne Çıkanlar